HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 13 stycznia 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Kat i jej zespół / KAT AND THE BAND (2019) | film, komedia, dramat | 92m | 12+ | polskie napisy i lektor

Mieszkająca w Londynie Kat Malone (Ella Hunt) ma siedemnaście lat, bzika na punkcie muzyki i jedno marzenie – być zostać profesjonalną managerką zespołu. Dziewczynie udaje się przekonać Alexa (Dougie Poynter), rozczarowanego basistę kapeli “Dollar Days”, aby dał jej szansę. Kat zabiera muzyków w trasę koncertową. Jej determinacja i przedsiębiorczość odradza ducha w zespole. Sukces nie trwa jednak długo. W obliczu licznych problemów, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że udawanie kogoś kim się nie jest, wcale nie jest takie łatwe.Błyskotliwy komediodramat opowiadający o zdecydowanej i pełnej determinacji młodej dziewczynie, która stara się ze wszystkich sił podążać własną ścieżką w obliczu różnych przeciwności losu. Debiutująca w długim formacie reżyserka E.E. Hegarty kreśli ciekawy portret nastolatki zmagającej się ze swoimi ambicjami, pragnieniami i ograniczeniami. Odtwórcami głównych ról są Ella Hunt (Summer Night), Dougie Poynter (Całe szczęście), Katherine Kelly (Oszustka), Rufus Hound (Big Fat Gypsy Gangster) oraz Joanna David (Duma i uprzedzenie).

Reżyseria: E.e. Hegarty
Obsada: Ella Hunt, Katherine Kelly, Joanna David, Rufus Hound, Katherine Kelly, James Doherty, Dougie Poynter
Kraj: GBPrzed egzekucją
/ DEAD MAN WALKING (1995) | film kryminalny, dramat | 118m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.5/10

Siostra Helen Prejean (Susan Sarandon) jest nauczycielką, która mieszka w małym miasteczku w Luizjanie. Kobieta koresponduje z więźniami, aby dodać im otuchy oraz zmusić do refleksji nad czynami, których się dopuścili. Helen pisze listy m.in. z Matthew Ponceletem (Sean Penn), zabójcą skazanym na śmierć. Gdy zbliża się dzień jego egzekucji, mężczyzna prosi ją, aby została jego duchowym opiekunem. Zakonnica próbuje poskromić jego gniew i zachęcić do pogodzenia się ze swoim losem.Obsypany nagrodami dramat, którego scenariusz został oparty na prawdziwej historii opisanej w powieści przez siostrę Helen Prejean. Jego twórcą jest Tim Robbins (prywatnie mąż Susan Sarandon). Mężczyzna jest również reżyserem filmu, za co został nominowany do Oscara. Niezapomniany duet aktorski tworzą w filmie wyróżniona Nagrodą Akademii za stworzoną przez siebie kreację Susan Sarandon (Thelma i Louise) oraz Sean Penn (Rzeka tajemnic). W obsadzie pojawili się również Robert Prosky (Pani Doubtfire), Raymond J. Barry (Urodzony 4 lipca) oraz R. Lee Ermey (Teksańska masakra piłą mechaniczną).

Reżyseria: Tim Robbins
Obsada: Susan Sarandon, Sean Penn, Robert Prosky, Raymond J. Barry, R. Lee Ermey, Celia Wetson, Lois Smith, Scott Wilson
Kraj: USA


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 12 stycznia 2020

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 11 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner