Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska (19.11.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

hbogo-ghost-in-the-shell-bg-1
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w ofercie HBO GO Polska ma dziś premierę film:


GHOST IN THE SHELL
(2017) – film – 102m – 12+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 6.4/10

Major (Scarlett Johansson) jest hybrydą człowieka i robota. Agentka wchodzi w skład elitarnej jednostki Section 9, która zajmuje się zwalczaniem terroryzmu i cyberprzestępczości. Pewnego dnia jej członkowie stają przed nie lada wyzwaniem. Muszą zająć się sprawą tajemniczego i bezwzględnego terrorysty – Hideo Kuze (Michael Pitt). Celem przestępcy jest przejęcie zaawansowanej technologii, pozwalającej kontrolować ludzkie umysły. Podczas dochodzenia agentka odkrywa szokujące fakty na temat swojej przeszłości.Aktorska wersja japońskiej animacji z 1995 roku, będącej ekranizacją kultowej mangi autorstwa Masamune Shirowa. Reżyser Rupert Sanders (Królewna Śnieżka i Łowca) kreuje futurystyczny świat, w którym toczy się walka o dominację.

Perfekcyjnie zrealizowany obraz dotyka problemu sztucznej inteligencji oraz przesuwających się granic człowieczeństwa w coraz bardziej zależnej od nowych technologii rzeczywistości. W swoje role wyśmienicie wcielają się czterokrotnie nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson (Między słowami, Avengers), Pilou Asbaek (Porwanie, Wojna), słynny japoński reżyser Takeshi Kitano (Zatoichi, Koniec wściekłości), laureatka Oscara Juliette Binoche (Angielski pacjent, Ukryte) oraz Michael Pitt (Funny Games, serial HBO Zakazane imperium). Produkcja olśniewa w warstwie wizualnej – scenografia, efekty specjalne, pościgi i sceny walk dosłownie zapierają dech w piersiach.

Dostępny do: 08.11.2018

Gatunek: AKCJA, science fiction
Reżyser: Rupert Sanders
Obsada: Scarlett Johansson, Pilou Asbaek, Takeshi Kitano, Juliette Binoche, Michael Pitt


Kolejnymi nowościami w ofercie są filmy:

hbogo-dr-dolittle-2-bg-1
DR. DOLITTLE 2 (2001) – film – 83m – dla każdego – polskie napisy i dubbing
IMDb: 4.7/10

Doktor John Dolittle (Eddie Murphy) dzięki swojemu niesamowitemu darowi zdobył wielki rozgłos. Mężczyzna szybko uświadomił sobie, że sława ma także złe strony. Lekarz jest tak popularny, że mimo szczerych chęci, nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów. Z powodu nadmiaru pracy cierpi również jego życie prywatne. Żona (Kristen Wilson) i dzieci nieustająco robią mu wyrzuty. Jakby tego było mało, zwierzęta proszą go o pomoc w ochronie ich ukochanego lasu, który żądni szybkiego zarobku przedsiębiorcy planują wyciąć w pień.

Nominowany do Nagrody Akademii Eddie Murphy (Książę Nowego Jorku, Dreamgirls) powraca w roli doktora Dolittle. Jego mimika, wdzięk i naturalne poczucie humoru dodają granej przez niego postaci dużo polotu. Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga obraz wprowadza widzów w doskonały nastrój. Produkcja w reżyserii specjalizującego się w komediach Steve’a Carra (Małolaty u taty, Oficer Blart) zachwyca bezpretensjonalną i wciągającą bez reszty fabułą. Obok Murphy’ego w główne role wcielają się Kristen Wilson (Z podniesionym czołem), Raven-Symoné (Podstępne druhny), Kyla Pratt (Miłość i koszykówka) oraz Lil’ Zane (Szukając siebie).

Dostępny do: 14.10.2018

Gatunek: komedia, familijny
Reżyser: Steve Carr
Obsada: Eddie Murphy, Kristen Wilson, Raven-Symoné, Kyla Pratt, Lil’ Zane


hbogo-zycie-poza-mna-bg-1
LIFE BEYOND ME (AKA. UNE VIE AILLEURS) / Życie poza mną (2017) – film – 91m – 12+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 7.0/10

Francuzka Sylvie (Isabelle Carré) rozstała się ze swoim mężem Pablem. Po rozwodzie mężczyzna porwał syna Felipe (Dylan Cortes). Kobieta od czterech lat próbuje znaleźć swoje ukochane dziecko. Niestety, policja wydaje się bezradna. Zdesperowana matka postanawia wynająć prywatnego detektywa. Okazuje się, że Pablo nie żyje, a chłopiec wychowuje się z ciotką i babką na urugwajskiej wsi. Sylvie uświadamia sobie, że po śmierci byłego męża ma w końcu pełnię praw rodzicielskich.

Poruszająca historia matki, która ze wszystkich sił stara się odnaleźć swojego ukochanego synka. Kiedy już jej się to udaje, kobieta musi zastanowić się, co jest dla niego najlepsze. W postać stojącej przed trudnym wyborem Sylvie wciela się laureatka nagrody Cezara Isabelle Carré (Wspominać rzeczy piękne, W jego rękach). W angażującym emocje filmie występują także Ramzy Bedia (Ich dwóch i Paryż), María Dupláa (Francia), Dylan Cortes (Mi amiga del parque) oraz Virginia Mendes (Papieska toaleta). Reżyserem obrazu jest Olivier Peyon (Skradzione wakacje, dokument Nie znosiłem matematyki).

Dostępny do: 30.04.2019

Gatunek: obyczajowy
Reżyser: Olivier Peyon
Obsada: Isabelle Carré, Ramzy Bedia, María Dupláa, Dylan Cortes, Virginia Mendes


hbogo-przekleta-ziemia-bg-1LAW OF THE LAND (AKA. ARMOTON MAA) / Przeklęta ziemia (2017) – film – 86m – 16+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 5.5/10

Mała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego brata (Mikko Neuvonen) – prawowitego syna policjanta. Nienawiść między braćmi staje się coraz bardziej niebezpieczna. Nie tylko dla nich samych, ale także dla innych mieszkańców wioski.

Duszne i pełne silnych emocji kino sensacyjne w reżyserii utalentowanego debiutanta Jussiego Hiltunena (krótki metraż Tydzień wszystkich świętych). Określany przez krytyków jako „współczesny lapoński western” obraz jest mroczną opowieścią o emerytowanym policjancie, który próbuje położyć kres wzajemnej nienawiści swoich dwóch synów. Solidnie zrealizowany i zagrany film pokazuje też, jak rodzinne tajemnice i błędy z przeszłości mogą wpływać na teraźniejszość. W swoich rolach świetnie odnajdują się doświadczony Ville Virtanen (Sauna), Antti Holma (Nie, dziękuję), Mikko Neuvonen (Serce lwa), Malin Buska (Dziewczyna, która została królem), laureatka Złotej Palmy Pernilla August (Dobre chęci) oraz Outi Mäenpää (Czarny lód). Produkcja ma dobre tempo akcji. Zachwyca również mroźnymi plenerami dalekiej północy.

Dostępny do: 31.10.2018

Gatunek: obyczajowy, kryminalny
Reżyser: Jussi Hiltunen
Obsada: Ville Virtanen, Antti Holma, Mikko Neuvonen, Malin Buska, Outi Mäenpää


Czytaj również:

Aktualizacje serialowe w ofercie Netflix Polska (18.11.2017)

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (18.11.2017)


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...