Kolejny sukces witryny FAST.com

Facebooktwitter

netflix-fast_com-speed-57mb
Wszyscy chcemy szybszego i lepszego internetu. W rzeczywistości korzystamy jednak z połączeń o bardzo zróżnicowanej prędkości, która jest wypadkową wielu czynników — począwszy od przeciążenia sieci aż po zakłócenia łączności bezprzewodowej.

Dlatego Netflix współpracuje z partnerami na całym świecie z myślą o poprawie jakości przesyłania strumieniowego. Oprócz tego tworzymy narzędzia zapewniające odbiorcom wpływ na komfort oglądania niezależnie od przepustowości sieci. Jednym z takich narzędzi, zaprezentowanym w ubiegłym roku, jest FAST.com. W tej witrynie można bezpłatnie, szybko i łatwo sprawdzić aktualną prędkość połączenia internetowego. Interfejs jest przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze, a przy tym nie zawiera reklam (więcej informacji na temat procesu tworzenia FAST.com można znaleźć tutaj). Od uruchomienia witryny w maju 2016 r. zyskała ona sobie ogromną popularność wśród użytkowników na całym świecie. Od samego początku liczba testów wykonywanych z wykorzystaniem FAST.com rosła co miesiąc o 10%. W ten sposób raptem kilka dni temu udało się nam osiągnąć kolejny sukces: ćwierć miliarda testów przeprowadzonych w witrynie FAST.com przez użytkowników z całego świata.

Oto garść ciekawostek dotyczących korzystania z narzędzia:

  • Kto używa FAST.com? Ludzie z całego świata. Najnowsze dane pokazują, że najwięcej testów w witrynie Fast.com przeprowadzają użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku, Filipin, Włoch, Wielkiej Brytanii i Egiptu.
  • Jak testowana jest prędkość połączenia internetowego? Użytkownicy w równym stopniu testują prędkość połączenia na urządzeniach stacjonarnych oraz przenośnych (bezpośrednio w witrynie albo z wykorzystaniem aplikacji FAST na urządzenia z systemem iOS lub Android).
  • Kiedy przeprowadzane są testy prędkości połączenia internetowego? Przez całą dobę. Niewielki wzrost liczby testów ma miejsce wieczorami, kiedy to najchętniej zasiadamy do oglądania. Zainteresowanie narzędziem zawsze wzrasta także w sytuacjach problemów z łącznością.
  • Czy są jakieś wyjątki? W Japonii najwięcej testów jest przeprowadzanych w późniejszych godzinach wieczornych, między 21.00 a 23.00 czasu lokalnego. Z kolei w Indiach użytkownicy najchętniej testują prędkość przed południem — między 9.00 a 11.00 czasu lokalnego.

Aby należycie uczcić kolejny sukces, jakim jest ćwierć miliarda testów przeprowadzonych w witrynie Fast.com, chcemy zaproponować nową metodę udostępniania ich wyników w mediach społecznościowych. Aby się pochwalić swoją prędkością internetu (lub na nią nieco ponarzekać), wystarczy przeprowadzić test, a następnie kliknąć przycisk z logo Facebooka lub Twittera. W ten sposób wynik zostanie wyświetlony na koncie użytkownika w tych serwisach.

pasted image 0

Czy znasz prędkość swojego połączenia internetowego? Każda chwila jest dobra, aby to sprawdzić.

 

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.


Czytaj również:

Świąteczny odcinek Ucha Prezesa i Agenci TARCZY 5 – tylko w Showmax Polska

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (30.11.2017)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner