Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 6 października 2019

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na październik 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 3 nowe filmy.

Władca Paryża / THE EMPEROR OF PARIS / L’EMPEREUR DE PARIS (2018) | film kryminalny, historyczny | 115m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

Czasy panowania Napoleona. François Vidocq (Vincent Cassel) uchodzi we w Francji za prawdziwą legendę. Mężczyzna 27 razy uciekł z najlepiej strzeżonych więzień w kraju. Po ostatniej spektakularnej ucieczce oszust ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin. W końcu przeszłość go jednak dopada. Mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Udaje mu się jednak zawrzeć układ z policją: w zamian za wolność będzie ścigał złodziei i morderców na ulicach Paryża… Dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Vincent Cassel (To tylko koniec świata) jako postrach paryskich ulic w kryminale historycznym w reżyserii laureata Cezara Jean-François Richeta (Wróg publiczny numer jeden). W pozostałych rolach z powodzeniem odnajdują się Patrick Chesnais (Lektorka), August Diehl (Bękarty wojny) oraz Olga Kurylenko (007 Quantum of Solace). Produkcja odsłania tajemnice na najwyższych szczeblach władzy oraz brutalne morderstwa ze szczytowego okresu panowania Napoleona. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do Cezara w kategoriach: “najlepsza scenografia” i “najlepsze kostiumy”.

Reżyseria: Jean-François Richet
Obsada: Denis Lavant, Vincent Cassel, Olga Kurylenko, Freya Mavor, August Diehl, Denis Ménochet, Patrick Chesnais
Kraj: FrancjaKonsekwencje / CONSEQUENCES (2018) | film, dramat | 91m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.1/10

Andrej (Matej Zemljic) nie radzi sobie z wchodzeniem w dorosłość. Bywa agresywny i często wdaje się bójki. W końcu zrezygnowani rodzice decydują się umieścić go w domu poprawczym. Chłopak szybko odnajduje się w tamtejszej hierarchii. Angażuje się w działalność gangu, którym dowodzi charyzmatyczny Zeljko (Timon Sturbej). Pełni złości młodzi mężczyźni każdy weekend spędzają w Lublanie, gdzie próbują dać ujście swoim skomplikowanym emocjom. Pełnometrażowy debiut słoweńskiego reżysera Darko Štantego. Scenariusz obrazu został zainspirowany prawdziwymi ludźmi, których spotkał na swojej drodze twórca pracując w centrum wychowawczym dla trudnej młodzieży. Większość osób występujących w filmie nie jest też profesjonalnymi aktorami. Obraz opowiada o wyalienowanych i sfrustrowanych młodych ludziach, w których gotują się emocje i hormony. Produkcja została ciepło przyjęta na Starym Kontynencie i zdobyła pięć nagród na Slovene Film Festival.

Reżyseria: Darko Stante, Darko Štante
Obsada: Matej Zemljic, Matej Zemljič, Timon Sturbej, Timon Šturbej, Gasper Markun, Gašper Markun, Lovro Zafred, Lea Cok
Kraj: Słowenia


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...