Luty 2021 w ofercie HBO GO – nowe filmy i seriale – lista premier

Facebooktwitter

hbo go

Nadchodzący miesiąc w HBO GO przyniesie różnorodność tematów i produkcji. Znajdą się wśród nich tytuły dla amatorów kina obyczajowego, kryminałów, komedii czy historii opartych na faktach.

W lutym do serwisu HBO GO wraca John Oliver z kolejnym sezonem swojego show Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem, w którym komentuje wydarzenia ze świata polityki z ostatniego tygodnia. Swoją premierę będzie mieć także kolejny sezon serialu Snowfall opowiadającego o narkotykowej epidemii, która paraliżowała życie Los Angeles w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i miała ogromny wpływ na kulturę miasta.

hbo go

Wśród lutowych nowości filmowych znajdzie się film HBO Max Skazani na siebie z Anne Hathaway oraz Chiwetelem Ejioforem w rolach pary, która właśnie postanowiła się rozstać, ale lockdown zmusił ich do pozostania pod jednym dachem. Przymusowa sytuacja zbliża ich jednak w najbardziej zaskakujący sposób. Kolejną premierą będą Nędznicy, czyli zainspirowany paryskimi zamieszkami z 2005 roku film przedstawiający pulsujące od napięć, gniewu i niepewności przedmieścia francuskiej stolicy. Produkcja została wyróżniona wieloma nagrodami, w tym także nominacjami do Oscara i Złotego Globu. Innym tytułem, który przygotowany został m.in. dla frankofilów jest również Naród i jego król. To saga śledząca przeplatające się losy mężczyzn i kobiet biorących udział w rewolucji francuskiej z 1789 roku, którzy spotykali się w nowo powstałym Zgromadzeniu Narodowym. W lutym swoją premierę w serwisie będzie mieć też film na podstawie bestsellera autorstwa Simona Winchestera Profesor i szaleniec. Mel Gibson występuje w nim jako profesor rozpoczynający pracę nad przygotowaniem pierwszego wydania słownika Oxford English Dictionary. Na ekranie partneruje mu Sean Penn, zobaczyć też można znaną z Gry o tron Natalie Dormer.

Aby wprowadzić się w walentynkowy nastrój użytkownicy HBO GO będą mogli sięgnąć po lubianą komedię z gwiazdorską obsadą, dodaną ponownie do biblioteki z tej właśnie okazji – mowa o Kocha, lubi, szanuje, w którym wystąpili m.in. Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore i Emma Stone. A dla tych, którzy wolą mniej amerykańskie produkcje premierowo dodana zostanie m.in. izraelska Podróż poślubna. Film opowie o parze nowożeńców, którzy przybywają do luksusowego apartamentu i zamiast cieszyć się romantyczną nocą, wdają się w sprzeczkę, która wkrótce przekształca się w surrealistyczną odyseję ulicami Jerozolimy.

Najmłodsi widzowie ucieszą się na pewno z kolejnych sezonów swoich ulubionych seriali takich jak Psi Patrol, czyli sympatycznej opowieści o dziesięcioletnim Ryderze, który wraz z ośmioma małymi pieskami zajmuje się ratowaniem miasta i jego mieszkańców z przeróżnych tarapatów. Innym powracającym tytułem będzie SpongeBob Kanciastoporty pogodna historia o uwielbiającej przygody i dobrą kuchnię gąbce zamieszkującej wielką głębinę. Dla dzieci i ich rodziców przygotowany został też nowy sezon Tom i Jerry Show. Odwieczni rywale, którzy cieszą kolejne już pokolenia, znów zmierzą się na ekranie. Tym razem odkryją przed widzami nowe, fantastyczne miejsca, jak chatka czarownicy czy laboratorium zwariowanego naukowca.

Sporo nowości czeka w HBO GO na amatorów kina dokumentalnego. Będzie wśród nich serial o zuchwałym oszustwie w przemyśle motoryzacyjnym Dama i Dale. Przedstawi on historię Elizabeth Carmichael, która zyskała rozgłos, wypuszczając na rynek trójkołowy pojazd w latach siedemdziesiątych XX wieku. Inną premierą będzie film opowiadający o wydarzeniach z podobnego czasu, czyli 1970 roku. Skok przybliży kulisy prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce, kiedy amerykańska łódź patrolowa napotkała radziecki statek rybacki.

hbo go

Wśród produkcji poruszających aktualne tematy znajdzie się m.in. najnowszy serial dokumentalny HBO Europe – Stan zagrożenia, czyli wnikliwy i poruszający zapis wydarzeń, które miały miejsce w szpitalu pod Barceloną w zeszłym roku w szczycie pandemii COVID‑19. Inną produkcją odwołującą się do bieżących wydarzeń będzie również kolejny sezon Axios, w którym twórcy starają się przybliżyć widzom trendy kształtujące współczesną Amerykę i świat. Równie aktualnym w swoim wydźwięku będzie film autorstwa doświadczonego dziennikarza, debiutującego w roli reżysera, Nicka Biltona. W filmie Podróbki sławy, korzystając z eksperymentu społecznego jako narzędzia, podejmie on próbę zgłębienia branży influencerskiej i sprawdzenia, czy z każdego można zrobić gwiazdę internetu.

hbo go

Dla osób zainteresowanych sztuką przygotowana została natomiast premiera filmu dokumentalnego Czarna sztuka: Gdy brakuje światła. Jest to produkcja zainspirowana przełomową wystawą nieżyjącego już artysty i kuratora Davida Driskella „Two Centuries of Black American Art” i stanowi wprowadzenie do twórczości czołowych współczesnych afroamerykańskich artystów wizualnych.

Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły. Aktualnie w ofercie znajduje się ponad 800 filmów i ponad 300 seriali.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner