Serial fantasy “Cień i kość” zadebiutuje już w kwietniu 2021r. na Netflix – mamy pierwsze zdjęcia

Facebooktwitter

Netflix seriale

Premiera serialu fantasy Cień i kość już 23 kwietnia na Netflix.

Eric Heisserer (showrunner) i Leigh Bardugo (autorka trylogii) o pierwszych zdjęciach z produkcji serialu Cień i kość i o tym, czego fani mogą się spodziewać po nowym serialu fantasy.

LEIGH BARDUGO: Fabuła serialu Cień i kość rozgrywa się w zupełnie nowym świecie fantasy. Sceneria imperialnej Rosji, a nie średniowiecznej Anglii, karabiny zamiast mieczy. To opowieść o ludziach, którym kiedyś powiedziano, jak bardzo ich życie nie ma znaczenia, a oni udowadniają, że jest wprost przeciwnie. Niesamowitym przeżyciem było dla mnie obserwowanie, jak cała historia nabiera kształtu na tak ogromną skalę, przedstawiając przebieg zaciekłych bitew i wszechobecnej magii, ale także relacji pomiędzy głównymi bohaterami. Te zdjęcia to tylko mała zapowiedź tego, co czeka nas już wkrótce – poznamy autorkę map obdarzoną niezwykłym darem, ludzi, którzy chcą ją wykorzystać, tropiciela, który zrobi wszystko, by ją chronić, oraz grupę opryszków i złodziei, którzy sprawią wszystkim bardzo duże kłopoty.

ERIC HEISSERER: Te zdjęcia dają spojrzenie na rozległy świat pełen tekstu, który Leigh stworzyła w swoich książkach. Pracowaliśmy bez wytchnienia, aby oddać charakter baśniowych krain, takich jak Ketterdam i Ravka, z wymyślonymi językami, mundurami i własną walutą. Musieliśmy także dokonać wielu artystycznych wyborów, od scenografii po kostiumy. Czytając powieść, zanurzasz się w Trylogii Grisza i mamy nadzieję, że zarówno nowi, jak i obecni fani będą mieli podobne wrażenia oglądając serial. Cień i kość ma rzeszę wiernych fanów i nie możemy się już doczekać, aż widzowie również odkryją magię tej opowieści.

Netflix seriale

O serialu Cień i kość

Na podstawie bestsellerowych powieści Leigh Bardugo z Trylogii Grisza, Cień i kość przenosi nas do rozdartego wojną świata, w którym osierocona żołnierka Alina Starkov wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, która może być kluczem do wyzwolenia jej kraju. W obliczu zbliżającego się zagrożenia ze strony Fałdy Cienia, Alina zostaje oderwana od wszystkiego, co znała, aby szkolić się w elitarnej armii magicznych żołnierzy, znanych jako Grisza. Z czasem przekonuje się, że sojusznicy i wrogowie mogą być jednym i tym samym, i że nic w tym ociekającym przepychem świecie nie jest tym, czym się z początku wydaje. Bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi siłami, w tym z grupą charyzmatycznych przestępców, a do przetrwania potrzeba czegoś więcej niż magii.

Netflix seriale

Cień i kość to produkcja Netflixa z 21 Laps Entertainment, w której występują: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (Generał Kirigan).

Informacje dodatkowe o serialu

  • Showrunner/Producent wykonawczy/Scenarzysta : Eric Heisserer
  • Autorka i producentka wykonawcza: Leigh Bardugo
  • Producent wykonawczy/Reżyser: Lee Toland Krieger
  • Producenci wykonawczy: Shawn Levy, Dan Levine, Dan Cohen i Josh Barry dla 21 Laps Entertainment i Pouya Shahbazian (Loom Studios)
  • Lokalizacja: Budapeszt, Węgry
  • Format: 8 godzinnych odcinków
  • Data premiery: 23 kwietnia 2021
  • Obsada: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky), Danielle Galligan (Nina Zenik), Daisy Head (Genya Safin), Simon Sears (Ivan), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Zoë Wanamaker (Baghra), Kevin Eldon (The Apparat), Julian Kostov (Fedyor), Luke Pasqualino (David), Jasmine Blackborow (Marie), Gabrielle Brooks (Nadia)

 

Polecamy również

Stan zagrożenia – nowy serial dokumentalny HBO Europe zadebiutuje w ofercie HBO GO w lutym 2021

Netflix ogłasza datę premiery serialu animowanego „Kajko i Kokosz” na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner