Netflix ogłasza datę premiery serialu animowanego “Kajko i Kokosz” na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix: Kajko i Kokosz przenoszą się z papieru na ekran.

Premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji Kajko i Kokosz w serwisie Netflix, opartej na kultowym komiksie Janusza Christy już 28 lutego 2021 roku.

O serialu

Kajko i Kokosz to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Podstawowe informacje:

  • Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau
  • Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki
  • Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation
  • Projekty postaci: Sławomir Kiełbus
  • Produkcja: EGoFILM
  • Gatunek: animacja 2D
  • Data premiery: 2021 r.
  • Dodatkowe informacje: Scenariusz powstał na podstawie serii komiksów Kajko i Kokosz Janusza Christy.

Kajko i Kokosz | Zapowiedź premiery


Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 204 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

Netflix przedstawia obsadę serialu „Wikingowie: Walhalla”

Skazani na siebie – nowy film HBO Max z Anne Hathaway oraz Chiwetel Ejiofor w rolach głównych zadebiutuje w HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner