Netflix przedstawia obsadę serialu “Wikingowie: Walhalla”

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix Polska przedstawił obsadę, która pojawi się w nowej odsłonie znanej na całym świecie sagi o Wikingach.

Wikingowie: Walhalla to całkowicie nowy rozdział widowiskowej sagi o Wikingach, który będzie miał swoją premierę tylko na Netflix. W główne role wcielą się: Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes i Caroline Henderson. W obsadzie zobaczymy także aktorów znanych z poprzednich części, m.in. Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

Fabuła nowego serialu oryginalnego Wikingowie: Walhalla rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

Obsada seriali Wikingowie: Walhalla

 

SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON
Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

Netflix seriale

 

FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER
Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią “starych bogów”. Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

Netflix seriale

 

LEO SUTER jako HARALD SROGI
Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

Netflix seriale

 

BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI
Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.

Netflix seriale

 

JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON
Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest “starotestamentowym” chrześcijaninem.

Netflix seriale

 

LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII
Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.

 

DAVID OAKES jako EARL GODWIN
Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

 

CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON
Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Netflix seriale

 

Powracające postacie

POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU
Wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KåRE
Bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Za produkcję serialu oryginalnego Netflixa Wikingowie: Walhalla odpowiada studio MGM Television. Jeb Stuart, Michael Hirst, Morgan O’Sullivan, James Flynn, Sherry Marsh, Alan Gasmer, Sheila Hockin i John Weber są producentami wykonawczymi. Stuart pełni również funkcję showrunnera i scenarzysty. Reżyserem i producentem pierwszego odcinka jest wielokrotnie nagradzany reżyser Niels Arden Oplev. Pozostałymi reżyserami pierwszego sezonu są Stephen St. Leger i Hannah Quinn. Oprócz Stuarta, za scenariusz odpowiadają także: Vanessa Alexander, Declan Croghan i Eoin McNamee.


O Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 204 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

O MGM
Metro Goldwyn Mayer (MGM) jest wiodącą wytwórnią w branży rozrywkowej, koncentrującą się na produkcji i globalnej dystrybucji treści filmowych i telewizyjnych na wszystkich platformach. Wytwórnia jest właścicielem jednej z największych na świecie bibliotek filmów i treści telewizyjnych najwyższej jakości, a także płatnej sieci telewizyjnej EPIX, która jest dostępna w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem sieci kablowych, satelitarnych, telekomunikacyjnych i cyfrowych dystrybutorów. Ponadto, MGM inwestuje w wiele innych kanałów telewizyjnych, platform cyfrowych, przedsięwzięć interaktywnych oraz produkuje krótkie treści premium przeznaczone do dystrybucji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mgm.com.


 

Polecamy również

Skazani na siebie – nowy film HBO Max z Anne Hathaway oraz Chiwetel Ejiofor w rolach głównych zadebiutuje w HBO GO

💕Lutowe premiery na Netflix Polska – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali 💕

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner