Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 21 marca

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Whiplash (2014) | film muzyczny, dramat | 102m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.5/10

Andre (Miles Teller), student nowojorskiego konserwatorium, chce zostać najlepszym na świecie jazzowym perkusistą. Aby zrealizować to marzenie, zostaje uczniem ekscentrycznego Terence’a Fletchera (J.K. Simmons). Mężczyzna prowadzi zespół jazzowy i słynie z bezwzględnych metod nauczania. Muzycy rozpoczynają współpracę, podczas której Fletcher zmusza dążącego do doskonałości Andrew do przekraczania własnych granic.Obsypany nagrodami rewelacyjny dramat o przekraczaniu własnych granic i dążeniu do perfekcji za wszelką cenę. W rolach nauczyciela i podążającego za nim ucznia wystąpili uhonorowany za swoją kreację Nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej J.K. Simmons (cykl Spider-Man, Juno) oraz utalentowany muzyk i aktor Miles Teller (Cudowne tu i teraz, Zbuntowana). W wyróżnionym Oscarami także za najlepszy dźwięk i montaż filmie równie ważną rolę gra muzyka Justina Hurwitza. Obraz jest dziełem reżysera i scenarzysty Damiena Chazelle’a (Guy and Madaline on a Park Bench, scen. Wirtuoz). Młody twórca otrzymał za niego nominację do Oscara w kategorii „najlepszy scenariusz adaptowany” (film jest rozwinięciem tak samo zatytułowanej krótkometrażowej produkcji Chazelle’a z 2013 roku).

Reżyseria: Damien Chazelle
Obsada: Miles Teller, J.k. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist, Austin Stowell
Kraj: USA


Zwyczajna kobieta / A REGULAR WOMAN (2019) | film biograficzny, dramat | 90m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.8/10

Aynur (Almila Bagriacik) jest piękną i pełną życia córką tureckich imigrantów mieszkających w Niemczech. W wieku szesnastu lat dziewczyna zostaje zmuszona, wbrew swojej woli, do wyjścia za mąż za brutalnego mężczyznę. W końcu zachodzi w ciąże i zdaje sobie sprawę, że nie chce, aby tak wyglądało jej życie. Ucieka do Berlina. Rodzi tam syna, znajduje pracę i nową miłość. Niestety rodzina nie chce jej pozwolić na dokonywania własnych wyborów i cieszenie się wolnością…Wstrząsający dramat o miażdżącej sile tradycji w reżyserii specjalizującej się w kobiecym kinie Sherry Hormann (Kwiat pustyni). Scenariusz obrazu został oparty na prawdziwej historii Hatun „Aynur” Sürücü, zamordowanej w Berlinie w wieku 23 lat przez młodszego brata. Chłopak tłumaczył, że była to zbrodnia honorowa. Odtwórcami głównych ról są Almila Bagriacik (miniserial NSU: Brunatni zabójcy), Rauand Taleb (Nightlife), Aram Arami (Szkolna imprezka), Meral Perin (serial Nachtschicht) oraz Mürtüz Yolcu (serial Dogs of Berlin). Produkcja została wyróżniona Bavarian Film Awards.

Reżyseria: Sherry Hormann
Obsada: Almila Bagriacik, Almila Bagriacik, Merve Aksoy, Mürtüz Yolcu, Aram Arami, Meral Perin, Mehmet Atesci, Selin Dörtkardes, Rauand Taleb
Kraj: Niemcy


Opowieści na dobranoc / BEDTIME STORIES (2008) | film, komedia, fantasy | 95m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6/10

Skeeter Bronson (Adam Sandler) pracuje jako chłopiec na posyłki w hotelu, który niegdyś należał do jego rodziny. Obiecana mu przez obecnego właściciela, Nottinghama (Richard Griffiths), posada dyrektora przypadła ostatecznie jego rywalowi, Kendallowi Duncanowi (Guy Pearce). Sfrustrowany mężczyzna nie może pogodzić się z porażką. Odskocznią od codziennych problemów stają się dla niego wieczorne spotkania z siostrzeńcami, którymi opiekuje się podczas nieobecności swojej siostry (Courteney Cox). Skeeter opowiada maluchom niesamowite historie, które, jak się wkrótce okaże, wydarzą się naprawdę.Szalona komedia o sile wyobraźni, której gwiazdą jest nominowany do Złotego Globu Adam Sandler (Lewy sercowy). W obsadzie ciekawie skonstruowanej produkcji znaleźli się również Russell Brand (Idol z piekła rodem), laureatka Złotego Globu Keri Russell (serial Zawód: Amerykanin), gwiazda serialu Przyjaciele Courteney Cox oraz laureat statuetki Emmy Guy Pearce (serial Mildred Pierce).

Reżyseria: Adam Shankman
Obsada: Adam Sandler, Keri Russell, Guy Pearce, Russell Brand, Richard Griffiths
Kraj: USA


Kocham cię na zabój / I LOVE YOU TO DEATH (1990) | film, komedia, kryminalny | 93m | 12+ |
IMDb: 6.4/10

Joey Boca (Kevin Kline) prowadzi dobrze prosperującą pizzerię, a w interesie pomaga mu żona, Rosalie (Tracey Ullman). Joey jest Włochem, kocha swoją rodzinę, lecz jednocześnie ma wielką słabość do płci pięknej i nie przepuszcza żadnej spódniczce w okolicy. Pewnego dnia Rosalie przyłapuje go na zdradzie. Jej matka, pełna temperamentu, zawzięta Serbka, podsuwa myśl o krwawej zemście. Zapada decyzja: Joey musi zginąć. Od tego momentu panie na różne sposoby próbują go uśmiercić. Gdy zawodzi spaghetti z trucizną, z pomocą zaprzyjaźnionego chłopaka (River Phoenix) wynajmują dwóch speców od mokrej roboty (William Hurt i Keanu Reeves). Reżyserem tej brawurowej czarnej komedii, ukazującej w krzywym zwierciadle życie amerykańskiej prowincji, jest czterokrotnie nominowany do Nagród Akademii Lawrence Kasdan (Wielki chłód, Żar ciała, Przypadkowy turysta, Wielki Kanion) – twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach filmowych. Kocham cię na zabój to koncert gry aktorskiej w wykonaniu zdobywcy Oscara Kevina Kline’a (Rybka zwana Wandą, Przodem do tyłu, De-Lovely), nominowanej do Nagrody Akademii Joan Plowright (Czarowny kwiecień, Herbatka z Mussolinim, Globalna herezja) oraz nagrodzonej Złotym Globem Tracey Ullman (Drobne cwaniaczki, Apetyt na seks, serial The Tracey Ullman Show). Co ciekawe, historia opowiedziana w filmie Kasdana ponoć wydarzyła się naprawdę.

Reżyseria: Lawrence Kasdan
Obsada: Kevin Kline, Tracey Ullman, Joan Plowright, River Phoenix, William Hurt
Kraj: USA


Polecamy również

HBO GO Polska: Premiera dokumentu „Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów”

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska – nowa polska produkcja „W lesie dziś nie zaśnie nikt” z 2020r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner