HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 7 marca 2020

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel / THE LITTLE MERMAID: ARIEL’S BEGINNING (2008) | film przygodowy, animowany | 74m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.3/10

Król Tryton i królowa Atena władają wspólnie podwodnym królestwem Atlantyki, gdzie zawsze wybrzmiewa śmiech i piękna muzyka. Pewnego dnia król podarowuje żonie muzyczne pudełko. Radość małżonków zostaje jednak przerwana przez atak piratów. Królowa Atena uciekając zapomina o podarunku i próbuje po niego wrócić – kosztuje ją to życie. Zrozpaczony Tryton obwinia za śmierć ukochanej muzyczne pudełko. W gniewie postanawia zakazać muzyki w całym królestwie. Po latach, najmłodsza z córek Trytona i Ateny, Ariel buntuje się przeciw ojcu – ma dość poważnego i pełnego zasad życia. Śledząc swoją służbę trafia do tajemniczego miejsca, które okazuje się podziemnym, muzycznym klubem. Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel jest prequelem Małej Syrenki, przepięknej i romantycznej historii, która podbiła serca widzów na całym świecie. Obraz opowiada nie tylko o pięknie muzyki, ale także o tym, że nigdy nie można się poddawać losowi i zawsze trzeba dążyć do szczęścia. Produkcja to zarazem wzruszająca i pełna radości opowieść. Jej reżyserką jest Peggy Holmes, twórczyni serii filmów animowanych o Dzwoneczku (Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł oraz Dzwoneczek i tajemnica piratów).

Reżyseria: Peggy Holmes
Kraj: USA


Przed mrozem / BEFORE THE FROST (2018) | film, dramat, historyczny | 100m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

XIX wiek, Dania. Rolnik Jens (Jesper Christensen) od lat walczy o przetrwanie w trudnym, niezwykle nieustępliwym klimacie. Spadek pozycji jego rodziny jest coraz bardziej odczuwalny. Nawet miejscowy proboszcz poniża ich, karząc zajmować gorszą ławkę w kościele. Jens jest teraz łatwym celem dla Gustawa (Magnus Krepper), bogatego Szweda, który chce powiększyć swoje posiadłości. Wraz z nadejściem zimy mężczyzna musi wybrać między wydaniem za mąż ukochanej córki a utratą środków, które pomogłyby przetrwać mrozy jego najbliższym. Przejmujący dramat historyczny Michaeal Noera (Northwest, R) opowiadający o duńskiej rolniczej rodzinie, która musi stawić czoła licznym przeciwnościom losu. Odtwórcami głównych ról są Jesper Christensen (007 Quantum of Solace), Clara Rosager (Kartoteka 64), Magnus Krepper (saga Millénium), Ghita Nørby (O czym nie wie nikt) oraz Elliott Crosset Hove (Zimowi bracia). Wyśmienicie zrealizowana produkcja zdobyła wiele wyróżnień – w tym dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

Reżyseria: Michael Noer
Obsada: Jesper Christensen, Clara Rosager, Magnus Krepper, Ghita Nørby, Elliott Crosset Hove
Kraj: Dania


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 6 marca 2020

Premiera nowego odcinka serialu „Star Trek: Picard” w ofercie Amazon Prime Video Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner