Marzec w ofercie Disney+

Facebooktwitter

Disney+

W marcu Disney+ zaserwuje widzom dużą dawkę nowości – wśród nich produkcje komediowe, dramatyczne, dokumentalne i wiele innych.

Spragnionym odrobiny przepychu i fanom zagadek kryminalnych w klasycznym wydaniu przypadnie do gustu serial „Śmierć i inne szczegóły”, którego akcja rozgrywa się na luksusowym śródziemnomorskim statku wycieczkowym. Natomiast fanów klasyki w innym wydaniu z pewnością ucieszy animowany serial Marvel Studios “X-Men ’97”. Marzec jest również miesiącem obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, a Disney+ przygotował specjalną kolekcję poświęconą inspirującym kobietom – zarówno tym przed, jak i za kamerą. Wśród propozycji znajdzie się brytyjski serial oryginalny „Buntowniczka Nell” z Louisą Harland w roli głównej oraz film koncertowy „Taylor Swift |The Eras Tour (Taylor’s Version)”, pozwalający zająć miejsce w pierwszym rzędzie podczas wyjątkowego koncertu 14-krotnej zdobywczyni nagrody Grammy.

 

TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR (TAYLOR’S VERSION)
FILM ORYGINALNY
15 marca
Film koncertowy z bijącej światowe rekordy trasy koncertowej Taylor Swift dostępny po raz pierwszy w całości, w tym utwór “cardigan” i cztery dodatkowe utwory akustyczne. Pokazywany w kinach film 14-krotnej laureatki nagrody GRAMMY®, “Taylor Swift | The Eras Tour” w reżyserii Sama Wrencha, zarobił ponad 260 milionów dolarów na całym świecie, co czyni go najlepiej sprzedającym się filmem koncertowym wszech czasów.

X-MEN ‘97
SERIAL ORYGINALNY DISNEY+
20 marca – dwa odcinki na start, kolejne co tydzień

Nawiązujący klimatem do lat 90. serial “X-Men ’97” ukazuje losy grupy mutantów, korzystających ze swoich niezwykłych umiejętności, by bronić świata, który ich nienawidzi. Bohaterowie muszą wspólnie zmierzyć się z nowymi zagrożeniami, jakie niesie niepewna przyszłość.

NADZWYCZAJNA – SEZON 2
[EXTRAORDINARY S2]
SERIAL ORYGINALNY
6 marca – dostępne wszystkie odcinki
Po zaskakujących wydarzeniach w punkcie kulminacyjnym pierwszego sezonu ekipa przyjaciół jest gotowa, by stawić czoła dorosłości. Jen w końcu zapisuje się do kliniki i jest zdeterminowana, by poważnie potraktować swoją podróż w poszukiwaniu mocy. Rozpoczyna też oficjalny związek ze Spermanem. I choć oboje dają z siebie wszystko, nie są w stanie uniknąć pewnych kłopotów. Po długich i ciężkich poszukiwaniach swojego dawnego życia przeszłość Spermana w końcu daje o sobie znać. Jen i Spermuś również z trudem odnajdują przestrzeń dla swojego związku po rozstaniu Carrie i Kasha. Carrie i Kash nadal mieszkają razem i próbują się wykazać większą dojrzałością i zachowywać z godnością, ale uczą się na własnej skórze, że całkowite zerwanie relacji może być jedynie mitem.

ŚMIERĆ I INNE SZCZEGÓŁY
[DEATH AND OTHER DETAILS S1]
SERIAL ORYGINALNY
5 marca – dostępne wszystkie odcinki

 

Główną bohaterką rozgrywającego się w przepychu globalnej elity serialu „Śmierć i inne szczegóły” jest błyskotliwa i niestrudzona Imogene Scott (Violett Beane), która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i staje się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Miejsce? Wystawnie urządzony śródziemnomorski liniowiec. Podejrzani? Każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi. Problem? Aby dowieść swojej niewinności, Imogene musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin).

BUNTOWNICZKA NELL
[RENEGADE NELL]
SERIAL ORYGINALNY
29 marca – dostępne wszystkie odcinki

 

Anglia, rok 1705: Nell Jackson wraca z wojny do swojej rodziny w Tottenham. Wspierana przez odważnego skrzata Billy’ego Blinda, który daje jej supermoce bojowe, Nell staje do walki z zastraszającym synem miejscowego właściciela ziemskiego, Thomasem Blanchefordem, jednak zostaje wrobiona w morderstwo. Zmuszona do ucieczki z siostrami Roxy i George, Nell zostaje rozbójniczką. Gdy rozchodzą się wieści o niezwykłej mocy Nell, przyciąga ona uwagę złowrogiego hrabiego Poyntona, knującego magiczny spisek przeciwko królowej Anglii. Zderzeni ze złą magią Poyntona, Nell i Billy zdają sobie sprawę, że dążenie do sprawiedliwości sięga dalej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali, i żeby oczyścić swoje imię, Nell musi najpierw pokonać Poyntona i ocalić kraj.

ŻYCIE BETH – SEZON 2
[LIFE & BETH S2]
SERIAL ORYGINALNY
20 marca – dostępne wszystkie odcinki

 

Gdy Beth i John zaczynają poważniej traktować swój związek, Beth zastanawia się nad małżeństwem i założeniem rodziny, i wspólnie z Johnem starają się rozwiązać problemy we wzajemnej komunikacji. Czy traumatyczne doświadczenia Beth z mężczyznami i ludźmi, którym ufała od młodości, muszą się powtórzyć? I co pobudza jej obawy? Beth stara się podtrzymać związek, usiłując zarazem wspierać przyjaciół i rodzinę, którzy wszyscy zmagają się z własnymi problemami po przekroczeniu trzydziestki.

KRÓLOWE ŚWIATA ZWIERZĄT
[QUEENS S1]
SERIAL NATIONAL GEOGRAPHIC
5 marca – dostępne wszystkie odcinki

 

Najdziksze miejsca na planecie zawsze były domem dla potężnych przywódców, ale jest to historia nowego bohatera – zaciekłego, inteligentnego, odpornego i… kobiecego. Seria „Królowe świata zwierząt” przedstawia matriarchaty i przywódczynie z całego świata, by opowiedzieć historię o poświęceniu i wytrwałości, ale także o przyjaźni i miłości. Te „Królowe świata zwierząt” nie zawsze są uprzejme lub łagodne i nie pozwalają, by cokolwiek stanęło między nimi i bezpieczeństwem ich rodzin. Seria, której narratorką jest wielokrotnie nagradzana aktorka Angela Bassett, po raz pierwszy ukazuje świat przyrody oczami kobiet. Kierowany przez kobiety zespół produkcyjny z całego świata poświęcił cztery lata, by stworzyć siedmioodcinkowy serial, wykorzystujący najnowocześniejszą technologię. Wszystko po to, aby ujawnić zaskakujące spostrzeżenia na temat tego, jak samice w świecie przyrody dochodzą do władzy, często polegając na współpracy i mądrości, a nie brutalnej sile. Ostatni odcinek serii celebruje kobiety, które udały się na krańce Ziemi i poświęciły swoje życie dokumentowaniu i ochronie królowych zwierząt. Nie na darmo mówimy Matka Natura – niech żyją królowe świata zwierząt.

FOTOGRAF
[PHOTOGRAPHER]
SERIAL NATIONAL GEOGRAPHIC
19 marca – dostępne wszystkie odcinki

 

“Fotograf” zabiera nas w podróż wraz z jednymi z najbardziej wyjątkowych autorów wizualnych historii na świecie. Każdy z godzinnych odcinków przedstawia życie niezwykłych fotografów, zaczynając od dzieciństwa i początków w zawodzie aż do czasów współczesnych i aktualnie stojących przed nimi wyzwań. Przeplatająca się historia, archiwalne nagrania, wywiady i nagrania z ich obecnych projektów pozwalają widzom lepiej zrozumieć proces twórczy, powody, dla których znaleźli się za obiektywem aparatu, oraz historie powstawania ich słynnych fotografii.

MADU
FILM ORYGINALNY
29 marca

Od ćwiczeń boso na ulicach Lagos, po występy na scenie w Anglii. „Madu” podąża za 12-letnim Anthonym Madu, który opuszcza swój dom w Nigerii, aby studiować w jednej z najbardziej prestiżowych szkół baletowych na świecie, Elmhurst Ballet School. Anthony, który ledwo wyjechał ze swojej dzielnicy w Lagos, zostaje wrzucony do obcego nowego świata, w którym jego najśmielsze marzenie jest nagle w zasięgu ręki. Jego podróż to opowieść o odwadze, rozwoju, niezwykłych przeszkodach, nieoczekiwanych komplikacjach, które zagrażają jego marzeniom, a ostatecznie o poszukiwaniu przynależności. To bogata historia tocząca się na różnych kontynentach. „Madu” to wciągający i pełen emocji film, który poruszy każdego z nas.

PIERWSZY GOL
[NEXT GOAL WINS]
FILM SEARCHLIGHT
29 marca
Taika Waititi, laureat Oscara® (za najlepszy scenariusz adaptowany, 2019 r., „Jojo Rabbit”) wyreżyserował tę wzruszającą, opartą na faktach komedię według scenariusza swojego i Iana Morrisa. „Pierwszy gol” śledzi losy piłkarskiej reprezentacji Samoa Amerykańskiego, znanej ze sromotnej porażki 0:31 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 r. W obliczu kolejnych eliminacji do Mundialu drużyna zatrudnia trenera po przejściach, licząc na to, że Thomas Rongen (Michael Fassbender) z najgorszej drużyny świata uczyni zwycięzców. W obsadzie tego zabawnego i pokrzepiającego filmu zaleźli się również Will Arnett i Elisabeth Moss.

WIELKANOC

Jeśli szukasz czegoś do obejrzenia w rodzinnym gronie podczas Wielkanocy, nie szukaj dalej! W Disney+ każdy znajdzie coś dla siebie – od nowości po klasyczne filmy familijne.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
[Indiana Jones and the Dial of Destiny]

Między nami żywiołami
[Disney and Pixar’s Elemental]

Mała syrenka
[The Little Mermaid]

Duchy w Wenecji
[A Haunting in Venice]

Titanic
[Titanic 4K]

Duchy Inisherin
[The Banshees of Inisherin]

 


CO JESZCZE POJAWI SIĘ W MARCU?

Freaknik: Zwariowany festiwal
[Freaknik: The Wildest Party Never Told]
Od 21 marca

Przepis na amerykański sen – sezony 1 i 2
[Fresh of the boat – season 1&2]
Od 13 marca

 


 

Polecamy również

Superprodukcja „Szogun” debiutuje dzisiaj w ofercie Disney+

Dwa miesiące za darmo usługi Apple TV+ z okazji premiery dokumentu o Leo Messim

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner