Najnowszy polski serial „Królowa” z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek i Julią Chętnicką zadebiutuje już 23 czerwca tylko na Netflix

Facebooktwitter

Netflix seriale

Niezwykła historia o rodzinie, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice – Królowa z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek i Julią Chętnicką, już 23 czerwca tylko na Netflix.

Najnowszy polski serial od Netflix, długo wyczekiwana – Królowa, w reżyserii Łukasza Kośmickiego, z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek oraz Julią Chętnicką, już od 23 czerwca będzie można zobaczyć w Polsce i 190 krajach na świecie.

To czteroodcinkowa, wzruszająca opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie – wyjątkowej rodzinie ze Śląska, która wbrew wielu przeszkodom, oraz dzięki poczuciu zrozumienia i solidarności, dostaje drugą szansę na miłość, przyjaźń i akceptację. Królowa to przede wszystkim optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów.

Netflix seriale

W tytułową Królową wciela się Andrzej Seweryn, który, jak sam wspomina, odegrał w serialu rolę życia, jednocześnie wcielając się w postać renomowanego paryskiego krawca – pedantycznego Sylwestra oraz piękną, utalentowaną i doniosłą drag queen Lorettę, którą staje się na deskach teatru. Pomimo złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od nieznanej dotąd, osiemnastoletniej wnuczki Izy, którą zagrała Julia Chętnicka.

Iza, to charyzmatyczna, szczera do bólu i urocza dziewczyna, która pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki. W jej życiu najważniejsi są dla niej przyjaciele i matka Wiola, której usiłuje pomóc, sprowadzając wbrew jej woli na Śląsk Sylwestra. Iza ma nadzieję, że potrzebująca przeszczepu matka przyjmie nerkę od nieznanego ojca, z którym nigdy wcześniej nie szukała relacji. W rolę Wioli – kobiety zdecydowanej, temperamentnej i bezkompromisowej, wcieliła się Maria Peszek.

 

Andrzej Seweryn powiedział: Królowa to serial o relacjach rodzinnych i o tym, że w naszej historii wszystko wskazuje na to, że te relacje nie mogą przetrwać. Krzywda, którą Sylwester wyrządził Wioli i jej matce jest nie do wybaczenia, nie do naprawienia. A jednak ich przyszłość może być wspólna.

(wywiad ukaże się w lipcowym numerze Elle)

 

Maria Peszek zapytana, co ją zachwyciło w tej opowieści wspomina: Zachwyciła mnie relacja Wioletty i Sylwestra, czyli córki i dawno niewidzianego ojca. Ich przemiana i wzajemne dojrzewanie do siebie.

(wywiad ukazał się w czerwcowym magazynie Pani)

Podróż Sylwestra w rodzinne strony przybierze nieoczekiwany obrót, zmuszając całą trójkę do zmierzenia się z przeszłością, tragedią, trudnymi wyborami, ale też sprawi, że dostaną szansę odbudowania straconych więzi. Jak przekonuje się Sylwester, rodzina może mieć wiele fasonów, ale każdy z nich wymaga odpowiednich szwów.

W serialu zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix Porady różowej brygady, który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra – Kova Rea. W drugoplanowych rolach wystąpili Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona i inni.

Królowa | Oficjalny zwiastun | Netflix

Informacje o twórcach serialu

 • Reżyseria: Łukasz Kośmicki
 • Pomysłodawcą serialu jest Arni Olafur Asgeirsson, za scenariusz odpowiadają Kacper Wysocki, Árni Ólafur Ásgeirsson i Ottó Geirborgi
 • Produkcja Opus TV:  Łukasz Dzięcioł, Piotr Dzięcioł
 • Producent liniowy: Aleksandra Skraba
 • Zdjęcia: Wojciech Szepel
 • Reżyser obsady: Paulina Krajnik
 • Montaż: Leszek Starzyński
 • Muzyka: Mikołaj Stroiński
 • Konsultacja muzyczna: Patrycja Bukowska, Jakub Kaczmarek
 • Scenografia: Wojciech Żogała
 • Kostiumy: Ewa Różewska
 • Kostiumy Sylwestra i Corentina: Tomasz Ossoliński
 • Kostiumy sceniczne Loretty i Corentina: Konrad Bikowski
 • Charakteryzacja: Marcin Rodak
 • Charakteryzacja Loretty: Łukasz Rembas

Opis

Królowa to opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra i Loretty – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.


 

Polecamy również

Netflix: Stranger Things 4 – zwiastun. Już w ten piątek zobaczymy się po drugiej stronie…

Film Warner Bros. Pictures „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” zadebiutuje 30 maja w ofercie HBO Max

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner