Netflix: 1983 – zdjęcia z premiery serialu i afterparty

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

Netflix 1983 premiera
15 listopada 2018r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się oficjalna premiera pierwszego polskiego serialu Netflix1983.

Na czerwonym dywanie pojawili się m.in. odtwórcy głównych ról: Michalina Olszańska, Robert Więckiewicz i Maciej Musiał, reżyserki: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska oraz pomysłodawca i twórca serialu Josh Long. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili również wiceprezes ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix – Kelly Luegenbiehl oraz producenci serialu: Andrzej Besztak i Robert Zotnowski.

O 1983:
Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk, Arkadiusz Tomiak i Mateusz Wichłacz. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Wszystkie odcinki serialu 1983  będą dostępne już 30 listopada na Netflix!

Zdjęcia z afterparty


Czytaj również:

Nowe seriale Genialna przyjaciółka i Ucieczka z Dannemory debiutują dziś w ofercie HBO GO

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska, serial usunięty i nowy film przeznaczony do usunięcia (19.11.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...