Nowe seriale Genialna przyjaciółka i Ucieczka z Dannemory debiutują dziś w ofercie HBO GO

Facebooktwitter

Ucieczka z Dannemory
Genialna przyjaciółka
to będący adaptacją bestsellerowej powieści Eleny Ferrante nowy serial HBO, który opowiada o trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwiema kobietami. Ucieczka z Dannemory z Benicio Del Toro i Patricią Arquette w rolach głównych przedstawia historię spektakularnej ucieczki z zakładu karnego.

Genialna przyjaciółka premiera:19 listopada 2018r. w HBO GO i HBO

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Ośmiodocinkowy serial Genialna przyjaciółka to adaptacja pierwszej powieści z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem produkcji jest Saverico Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni). W obsadzie serialu wystąpią zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. Nastoletnią Elenę zagra Margherita Mazzucco, a Lilę – Gaia Girace. W obsadzie serialu zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) odbyła się dziś, 19 listopada 2018r. – od rana dostępny jest on w HBO GO, na antenie HBO wyemitowany zostanie o godz. 20.10. Drugi odcinek będzie miał swoją premierę już dzień później – od rana w HBO GO oraz o godz. 20.10 w HBO. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą według takiego samego harmonogramu –  w poniedziałki i wtorki o tej samej porze.

Ucieczka z Dannemory – premiera: 19 listopada 2018r. w HBO GO, od 7 grudnia w HBO

Akcja miniserialu Ucieczka z Dannemory (Escape at Dannemora) oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 2015 i dotyczy niecodziennej ucieczki dwóch mężczyzn z więzienia Dannemora w stanie Nowy Jork. W realizacji planu pomogła osadzonym zamężna pracownica więzienia, która przez wiele miesięcy miała romans z oboma mężczyznami. Poszukiwania zbiegów, którzy odsiadywali tam wyroki za morderstwo, prowadzono na terenie całego stanu.

Skazany za morderstwo Richard Matt (Benicio Del Toro) opracowuje plan ucieczki. W realizacji zamiarów pomaga mu Tilly Mitchell (Patricia Arquette) – pracująca żona i matka, która kieruje więzienną szwalnią. Tilly wdaje się w romans z Mattem, ale także drugim skazanym – Davidem Sweatem (Paul Dano). Ten odsiaduje wyrok za zabicie policjanta i być może darzy Tilly prawdziwym uczuciem. David dość niechętnie zgadza się pomóc Richardowi Mattowi w realizacji jego planu.

W głównych rolach w serialu Ucieczka z Dannemory występują zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Benicio Del Toro (Traffic) i Patricia Arquette (Boyhood) oraz nominowany do Złotych Globów Paul Dano (Love & Mercy, Aż poleje się krew). W pozostałych rolach pojawią się nominowana do Złotych Globów i nagrody Emmy Bonnie Hunt, Eric Lange i nominowany do nagrody Emmy David Morse. Reżyserem produkcji jest zdobywca nagrody Emmy Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson (Mad Men) i nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Tolkin (Gracz), którzy poznali się w zespole scenarzystów podczas prac nad serialem Ray Donovan. Serial został wyprodukowany przez SHOWTIME.

Pierwszy odcinek serialu Ucieczka z Dannemory (Escape at Dannemora) jest już dostępny w HBO GO, kolejne dodawane będą co tydzień w poniedziałki. Na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 7 grudnia 2018r. o godz. 20.10. Produkcja liczyć będzie osiem odcinków.


Czytaj również:

Nicole Kidman i Hugh Grant obsadzie nowego miniserialu HBO The Undoing

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie, filmy usunięte oraz nowy przeznaczony do usunięcia (18.11.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner