Netflix coraz bliżej trybu offline

Facebooktwitter

Netflix_pl_7-1W czerwcu 2016 r. informowaliśmy o tym, iż Netflix planuje usługę ściągania filmów i seriali na urządzenia abonentów. Netflix z małym zaangażowaniem rozważa opcję offline, jednak na przestrzeni czasu pojawiło się coraz więcej przesłanek, iż usługa taka może zostać uruchomiona i to już pod koniec 2016 r.

Wg serwisu thenextweb.com firma Penthera pracuje nad oprogramowaniem dla Netflixa, które ma pozwolić gigantowi z Los Gatos na udostępnienie swoim klientom usługi oglądania materiałów wideo offline, czyli wcześniej ściągniętych nagrań przez internet na nośnik urządzenia, którego używa klient. Netflix nie komentuje tej informacji.

Jest bardzo prawdopodobne, iż na początku wprowadzenia usługi oglądania nagrań offline Netflix udostępni w niej swoje produkcje i sukcesywnie będzie powiększać listę tytułów, co jest związane z negocjacjami praw do dystrybucji nagrań, którymi dysponuje.

Dalej nie jest wiadome, czy nowa usługa będzie dostępna globalnie, na jakich urządzeniach będzie działać i czy będzie dodatkowo płatna. Ciekawy będzie wpływ usługi Netflix Offline na piractwo.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner