Netflix Offline coraz bardziej realny

Facebooktwitter

Netflix-Logo-Print_CMYKPogłoski o udostępnieniu przez Netflixa trybu Offline słychać od kilku dobrych miesięcy. Pisaliśmy o nich w Netflix planuje usługę ściągania filmów i seriali na urządzenia abonentów i Netflix coraz bliżej trybu offline.

Przy okazji premiery serialu The Crown (2016) w Londynie, megaprodukcji Netflixa z budżetem 100 milionów funtów, stacji telewizyjnej CNBC udało się przeprowadzić wywiad z Tedem Sarandosem, Dyrektorem ds. Treści w firmie Netflix Inc.

Ted_Sarandos-big-miniZ wywiadu wynika, że Netflix zauważył iż w nowych krajach tzw. “rozwijających się” spośród 190 terytoriów, w których od stycznia 2016 r. usługa Netflix jest dostępna, bardziej popularne jest ściąganie nagrań niż ich oglądanie online. Ma to wynikać z wolniejszych stałych łączy internetowych i tych bezprzewodowych niż w krajach “rozwiniętych”. Dlatego Netflix rozważa by na terenie tych krajów uruchomić tryb Offline, czyli możliwość oglądania materiałów wideo wcześniej ściągniętych przez internet na nośnik urządzenia, którego używa klient.

Jest to pierwszy oficjalny komentarz osoby ze ścisłego szefostwa Netflixa w temacie trybu Offline i konkretu dotyczącego jego warunków dostępności. Niestety nie padły żadne konkretne daty udostępnienia tej nowej usługi abonentom.

Ciekawe czy Polska też zaliczy się do krajów z preferencjami do ściągania nagrań i słabej infrastruktury internetowej?

Źródło: http://www.cnbc.com/2016/11/02/netflix-offline-mode-could-be-on-the-way-but-not-for-us-users.html

KOMENTARZE:

5 komentarzy do “Netflix Offline coraz bardziej realny

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner