Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 18-19 października 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na październik 2019r. swoją premierę w ofercie maj dziś jeden nowy film, a 2 filmy zostały ponownie do niej dodane. Wczoraj ponownie trafił do oferty 1 film.

Dzisiejsza nowość

Biegacz / MIDNIGHT RUNNER / DER LAUFER (2018) | film, dramat | 88m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.1/10

Jonas Widmer (Max Hubacher) jest jednym z najlepszych szwajcarskich biegaczy i przygotowuje się właśnie do udziału w maratonie na igrzyskach olimpijskich. Mimo trudnego dzieciństwa, wszystko w jego życiu zdaje się doskonale układać – chłopak spełnia się także jako kucharz, ma wielu przyjaciół i kochającą dziewczynę. Pewnego dnia jednak coś w nim pęka. Powracają do niego mroczne wspomnienia z przeszłości, w których konsekwencji Jonas zaczyna po zmroku napadać na przypadkowe kobiety… Zainspirowane prawdziwą historią dzieło filmowe jest debiutem reżyserskim Hannesa Baumgartnera. Artyście udaje się stworzyć wielowymiarowy portret mężczyzny po przejściach, w którym rodzą się demony. W filmie występują Max Hubacher (Mario), Annina Euling (Superegos), Sylvia Rohrer (Piąta władza), Christophe Sermet (Nadużycie słabości) oraz Saladin Dellers (Weekend Tide). Produkcja została wyróżniona statuetką Zurich Film Awards.

Reżyseria: Hannes Baumgartner
Obsada: Markus Amrein, Saladin Dellers, Saladin Dellers, Christophe Sermet, Annina Euling, Max Hubacher, Caspar Kaeser, Sylvia Rohrer
Kraj: Szwajcaria


Ponownie w HBO GO – dziś dodane filmy


Frankenweenie (2012) | film animowany, komedia | 83m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.9/10

Gdy pies Victora zostaje potrącony przez samochód, chłopiec postanawia zrobić wszystko, by go ożywić. Z pomocą przychodzi mu nauka – wykorzystując prawa fizyki udaje mu się ożywić Sparky’ego. Piesek przypomina teraz monstrum Frankenstaina i budzi przerażenie okolicznych mieszkańców. Victor musi ukrywać swojego ulubieńca. Wyjątkowe połączenie klasycznego horroru z niezwykłą wyobraźnią Tima Burtona (Edward Nożycoręki, Gnijąca panna młoda). W pełnometrażowym filmie animowanym reżyser rozwija pomysł, który niemal trzydzieści lat wcześniej zaprezentował w formie etiudy. Oryginalny, łączący klasyczną animację poklatkową z techniką komputerową, film otrzymał między innymi nominację do Oscara i Złotego Globu.
Reżyseria: Tim Burton
Kraj: USA

Opis dystrybutora: Film Tima Burtona, twórcy „Alicji w krainie czarów”. „Frankenweenie” to opowieść o chłopcu i jego wiernym psie Korku. Kiedy Wiktor traci najlepszego przyjaciela w wypadku samochodowym, nie może pogodzić się z jego stratą. Wykorzystując moce nauki przywraca go jednak do życia. Pozorny koniec jest więc dopiero początkiem niesamowitych przygód Wiktora i Korka.


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner