Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – najnowszy “Król Lew” – 8 marca 2020

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Król Lew / THE LION KING (2019) | film przygodowy, animowany | 114m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.9/10

Na świat przychodzi Simba – małe lwiątko, następca tronu po swoim ukochanym ojcu, królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Dotąd sukcesorem Mufasy był bowiem jedynie jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Nikczemnik knuje spisek, który doprowadza do śmierci króla i wygnania jego młodego syna. Pozostając wierny naukom swojego ojca Simba, z pomocą dwójki nowych przyjaciół, próbuje dorosnąć i odzyskać należne mu dziedzictwo.Klasyczne dzieło Disneya w nowej odsłonie. Wykorzystując pionierskie techniki filmowe, twórcom udaje się ożywić znane postacie i pokazać je w zupełnie nowy sposób. Reżyserem tego widowiskowego i dopracowanego pod każdym względem obrazu jest laureat nagrody Saturna Jon Favreau (Księga dżungli). Produkcja została nominowana do Oscara w kategorii “najlepsze efekty specjalne”. Film odniósł ogromny sukces kasowy, zarabiając na całym świecie ponad 1,5 miliarda dolarów. W polskiej wersji językowej obrazu bohaterom swoich głosów użyczyły takie gwiazdy, jak: Artur Żmijewski, Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr czy Danuta Stenka.

Reżyseria: Jon Favreau
Obsada: James Earl Jones, Chiwetel Ejiofor, Donald Glover, Billy Eichner, John Kani
Kraj: USA


Mirai (2018) | film, przygodowy, animowany | 94m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7/10

Życie czteroletniego Kuna wywraca się do góry nogami za sprawą pojawienia się na świecie jego siostry Mirai. Dziewczynka szybko zdobywa serca całej rodziny, przez co chłopiec staje się bardzo zazdrosny. Pewnego dnia Kun niespodziewanie spotyka w ogrodzie dziwnych gości z przeszłości i przyszłości – w tym swoją siostrę Mirai w nastoletnim wydaniu. Kun i dziewczyna wyruszają w podróż w czasie i przestrzeni, odkrywając niesamowitą historię swojej rodziny.Pełna magii, ciepła i pozytywnych emocji opowieść o sile więzów rodzinnych. Nominowany do Oscara obraz jest epickim zwieńczeniem filmowej kariery japońskiego reżysera Mamoru Hosody (O dziewczynie skaczącej przez czas). Inteligentna i przepięknie zrealizowana produkcja wyróżnia się elegancką kreską i doskonałym scenariuszem.

Reżyseria: Mamoru Hosoda
Obsada: Rebecca Hall, Stephanie Sheh, Crispin Freeman, John Cho, Daniel Dae Kim
Kraj: Japonia

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka – Mirai, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję siostry.


Staniczek / THE BRA (2018) | film, komedia | 86m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Maszynista Nurlan (Predrag ‘Miki’ Manojlovic) przed przejściem na emeryturę wyrusza w swoją ostatnią podróż do Baku. Na przedmieściach miasta jego pociąg zrywa suszący się na jednym z okien niebieski stanik. Mężczyzna, desperacko pragnący uciec przed samotną egzystencją, wpada na szalony pomysł – postanawia wynająć mały pokoik w Baku i znaleźć właścicielkę biustonosza. Z wielkim poświęceniem odwiedza każdy budynek mieszkalny znajdujący się wzdłuż linii kolejowej. Chociaż kobiety mają swoje powody, aby wpuszczać go do swojej codzienności, jego działania nie pozostają jednak niezauważone przez ich mężów. Niestrudzony emeryt robi wszystko, aby odnaleźć właścicielkę felernego stanika. Zabawna komedia wyróżnionego na wielu festiwalach filmowych na świecie Veita Helmera (Surprise!). Obraz opowiada oryginalną historię starzejącego się mężczyzny, który aby uciec przed samotnością i monotonią rozpoczyna szaloną przygodę. W obsadzie produkcji znaleźli się Predrag ‘Miki’ Manojlovic (Czarny kot, biały kot), Paz Vega (Rambo: Ostatnia krew), Denis Lavant (Piękna praca), Chulpan Khamatova (Good Bye Lenin!) oraz Maia Morgenstern (Pasja).

Reżyseria: Veit Helmer
Obsada: Predrag ‘miki’ Manojlovic, Miki Manojlović, Denis Lavant, Paz Vega, Chulpan Khamatova, Maia Morgenstern
Kraj: Niemcy

Zupełnie niespodziewana wariacja na temat bajki o Kopciuszku dla dorosłych, z przymrużeniem oka. Maszynista Nurlan za chwilę przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę i niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się …stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i wyrusza na pełne poświęcenia poszukiwania po całym mieście. Chce oddać własność tej jednej, jedynej właściwej osobie. Liryczna, ale i z dowcipem opowiedziana historia w której nie pada ani jedno słowo. Ponadczasowa, metaforyczna opowieść o miłości.


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 8 marca 2020r

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 7 marca 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner