Netflix Geeked Week: Stranger Things 4 – nowi członkowie obsady; Ulica Strachu – oficjalny zwiastun

Facebooktwitter

Netflix seriale

Podczas pierwszego w historii Geeked Week ( @NetflixGeeked), wirtualnego wydarzenia dla fanów produkcji gatunkowych w serwisie Netflix, zaprezentowano dziś:

 • Nowych członków obsady Stranger Things 4
 • Oficjalny zwiastun trylogii Ulica Strachu

Amybeth McNulty, Myles Truitt, Regina Ting Chen i Grace Van Dien dołączą do obsady serialu Stranger Things

Netflix seriale

Produkowany obecnie w Atlancie serial Stranger Things powiększył obsadę 4. sezonu o następujące postacie:

Amybeth McNulty (Ania, nie Anna) zagra Vickie – lubianą i gadatliwą nerdkę z zespołu, która wpada w oko jednemu z naszych ukochanych bohaterów.

Myles Truitt (Queen Sugar, Black Mafia Family) zagra Patricka – gwiazdę koszykówki z Hawkins, który ma przyjaciół, talent i poukładane życie… dopóki szokujące wydarzenia nie sprawią, że wszystko wymknie mu się spod kontroli.

Regina Ting Chen (Queen of the South, Falcon i Zimowy Żołnierz) zagra panią Kelly – lubianą doradczynię zawodową, która bardzo troszczy się o swoich uczniów – szczególnie tych, którzy mają największe problemy.

Grace Van Dien (Charlie mówi, The Village) jako Chrissy – cheerleaderka z liceum Hawkins i najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Jednak pod pozornie idealną powierzchnią kryje się mroczny sekret.

Stranger Things to list miłosny do klasycznych filmów gatunkowych z lat lat 80., które porwały całe pokolenie. Jego akcja rozgrywa się w pozornie zwyczajnym miasteczku Hawkins w amerykańskim stanie Indiana. Po tym, jak pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu, jego przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie brakuje tajnych eksperymentów rządowych i przerażających sił nadprzyrodzonych Pod powierzchnią miasta kryją się niebezpieczne wrota, które łączą nasz świat z potężną i mroczną krainą. Przyjaźnie zostaną wystawione na próbę, a życie bohaterów ulegnie zmianie, ponieważ to, co odkryją, zmieni Hawkins, a być może cały świat, na zawsze.

Od momentu premiery w 2016 roku, Stranger Things  stał się światowym fenomenem i zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do tak prestiżowych nagród jak Emmy, Złote Globy, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, Peabody Award, AFI Program of the Year, People’s Choice Awards, MTV Movie & TV Awards, Teen Choice Awards i wiele innych. Serial był trzykrotnie nominowany do Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny i  jest jednym z najchętniej oglądanych tytułów Netflix. Trzeci sezon był oglądany w ponad 40 milionach gospodarstw domowych w ciągu pierwszych czterech dni od premiery (to więcej niż jakikolwiek inny film lub serial Netflix w tym okresie) oraz w 64 milionach gospodarstw domowych w ciągu pierwszych czterech tygodni.

Stranger Things to serial oryginalny Netflix, którego twórcami są Matt i Ross Dufferowie. Za jego produkcję odpowiadają firmy Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment. Rolę producentów wykonawczych pełnią bracia Dufferowie, a także Shawn Levy i Dan Cohen z wytwórni 21 Laps Entertainment oraz Iain Paterson.


WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO ULICY STRACHU

Netflix prezentuje oficjalny zwiastun trylogii Ulica Strachu

Ulica Strachu | Trzyczęściowe wydarzenie filmowe | Oficjalny zwiastun

„Jako filmowiec tworzący Ulicę Strachu, ale także jako miłośniczka filmów, byłam bardzo podekscytowana, mogąc oddać hołd niektórym wspaniałym epokom horrorów. Pierwszą część trylogii (1994) tworzyłam pod wpływem Krzyku – to szczyt horroru lat 90. i, jak sądzę, jeden z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono. Następnie w pracy nad drugą częścią (1978) przyjrzałam się rozkwitowi slasherów — Piątek trzynastego, Halloween, Koszmar z ulicy Wiązów. W roku 1666… największą inspirację znalazłam w pięknym, zgniłym świecie  z The New World Terence’a Malicka.”

– Leigh Janiak, reżyserka trylogii Ulica Strachu

„Wszyscy mamy te same obawy – to właśnie łączy Ulicę Strachu z ludźmi na całym świecie. Nieważne, w jakim kraju się znajdujemy, wszyscy boimy się ciemności, tego, że ktoś czai się w szafie, lub że znajdziemy się w jakimś nowym dziwnym miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy.”

– R.L. Stine, autor bestsellerowej serii horrorów Ulica Strachu

Netflix seriale

Netflix seriale

Netflix seriale

Trzy filmy. Trzy tygodnie. Jeden koszmar.

Ulica Strachu – część 1: 1994  – premiera na Netflix już 2 lipca.

Ulica Strachu – część 2: 1978 – premiera na Netflix już 9 lipca.

Ulica Strachu – część 3: 1666 – premiera na Netflix już 16 lipca.

 

 • Reżyseria: Leigh Janiak
 • Producenci wykonawczy: Kori Adelson, Timothy M. Bourne, Leigh Janiak, Yvonne M. Bernard, Joan Waricha, Jane Stine
 • Producenci: Peter Chernin, Jenno Topping, David Ready, Kori Adelson
 • Scenariusz: Phil Graziadei & Leigh Janiak (Część 1: 1994); Zak Olkewicz i Leigh Janiak (Część 2: 1978); Phil Graziadei & Leigh Janiak i Kate Trefry Część 3: 1666)
 • Fabuła: Kyle Killen i Phil Graziadei & Leigh Janiak (Part 1: 1994); Zak Olkewicz i Phil Graziadei & Leigh Janiak (Part 2: 1978)
 • Muzyka: Marco Beltrami & Marcus Trumpp (Część 1: 1994); Marco Beltrami & Brandon Roberts (Część 2: 1978); Marco Beltrami & Anna Drubich (Część 3: 1666)
 • Kostiumy: Amanda Ford
 • Montaż: Rachel Goodlett Katz, ACE
 • Scenografia: Scott Kuzio
 • Zdjęcia: Caleb Heymann
 • Koprodukcja: Doug Torres, Jeffrey Harlacker
 • Casting: Carmen Cuba

Netflix seriale

Netflix seriale

Netflix seriale

OPIS TRYLOGII

W 1994 roku grupa nastolatków odkrywa, że makabryczne wydarzenia prześladujące ich miasteczko od pokoleń są ze sobą powiązane, a oni sami mogą być następnym celem. Odkryj przerażającą historię Shadyside w trylogii filmowej na podstawie bestsellerowej serii horrorów R.L. Stine’a.

OPISY POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI

ULICA STRACHU – CZĘŚĆ 1: 1994

Grono nastoletnich przyjaciół przypadkowo napotyka starożytne moce zła odpowiedzialne za serię brutalnych morderstw, które nękają ich miasto od ponad 300 lat. Witamy w Shadyside.

Obsada:

Kiana Madeira, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Julia Rehwald, Fred Hechinger, Ashley Zukerman, Maya Hawke, Darrell Britt-Gibson, Jordana Spiro, Jordyn Diatale, Jeremy Ford

Netflix seriale

ULICA STRACHU – CZĘŚĆ 2: 1978

Shadyside, 1978. Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacyjne zajęcia w Camp Nightwing. Lecz kiedy kolejny mieszkaniec Shadyside zostaje opętany i pragnie zabijać, letnia zabawa staje się makabryczną walką o przetrwanie.

Obsada:

Sadie Sink, Emily Rudd, Ryan Simpkins, Mccabe Slye, Ted Sutherland, Jordana Spiro, Gillian Jacobs, Kiana Madeira, Benjamin Flores Jr., Ashley Zukerman, Olivia Scott Welch, Chiara Aurelia, Jordyn DiNatale

 

ULICA STRACHU –  CZĘŚĆ 3: 1666

Geneza klątwy Sarah Fier w końcu zostaje ujawniona, gdy historia zatacza koło w nocy, która na zawsze odmienia życie mieszkańców Shadyside.

Obsada:

Kiana Madeira, Ashley Zukerman, Gillian Jacobs, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Darrell Britt-Gibson, Sadie Sink, Emily Rudd, Mccabe Slye, Julia Rehwald, Fred Hechinger, Jordana Spiro, Jordyn DiNatale, Elizabeth Scopel, Randy Havens


 

Polecamy również

Aktualizacja: Czerwiec 2021 w ofercie HBO GO – lista premier

Netflix: Zajrzyj za kulisy drugiej części serialu „Lupin”. Premiera już 11 czerwca tylko na Netflix

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner