Netflix i Geek Girls Carrots zapraszają na hackathon “Hack4Girlz”

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix wspólnie z Geek Girls Carrots, największą organizacją działającą na rzecz kobiet w IT w Europie Centralnej, ogłaszają start rejestracji na wydarzenie Hack4Girlz inspired by Sexify.

Celem akcji jest stworzenie rozwiązania – aplikacji, usługi lub kampanii – które, przy wykorzystaniu technologii, będzie wpływało na poprawę pewności siebie kobiet w życiu codziennym, pracy czy relacjach. Nagrodą dla najlepszego projektu jest program akceleracyjny o wartości 50 000 złotych na dalszy rozwój i wdrożenie pomysłu pod opieką profesjonalistów.

Hack4Girlz power

W serialu Sexify Natalia, Paulina i Monika tworzą aplikację, która ma pomóc im wygrać międzyuczelniany konkurs i być odpowiedzią na potrzeby ich rówieśników. Praca nad projektem pomaga im odkryć siebie i swoją siłę – dziewczyny stają się pewne siebie i niezależne. Tematem wydarzenia Hack4Girlz inspired by Sexify jest zjawisko confidence gap, a zadaniem uczestników –  znalezienie rozwiązania, które wzmocni poczucie własnej wartości u kobiet, a dokładniej, pomoże zmniejszyć różnicę w samoocenie i wartościowaniu swoich umiejętności w porównaniu do mężczyzn.

Kobiece wsparcie

Hackathon jest organizowany przez największą organizację działającą na rzecz kobiet w IT w CEE –  Geek Girls Carrots, której działalność skupia się na kobietach zajmujących się technologią i kobietach-przedsiębiorczyniach. W wydarzeniu biorą udział także mentorki i mentorzy prowadzący zespoły, a ich zadaniem jest merytoryczne wsparcie uczestników przez cały czas trwania rywalizacji. Również w skład jury, które wybierze zwycięski projekt, wchodzą liderzy w swojej branży i specjaliści z dziedzin m.in. psychologii, coachingu, biznesu, technologii, marketingu czy sprzedaży. W Hack4Girlz  będą to przede wszystkim kobiety.

Zasady gry

Hack4Girlz to cztery intensywne dni poświęcone pracy nad tworzeniem projektów aplikacji, usług lub kampanii społecznych dla wzmocnienia pewności siebie. Hackathon odbędzie się w dniach 27-30.05.2021r., podczas których uczestnicy będą pracować w zespołach, współpracować z mentorami i uczestniczyć w dedykowanych warsztatach na platformie online. Konkurs zakończy się prezentacją stworzonych rozwiązań przed panelem jury, a najlepszy projekt otrzyma wsparcie na rozwój i wdrożenie. Udział w hackathonie jest bezpłatny, a aplikować może każda osoba, która jest pełnoletnia. Od uczestników nie jest wymagana umiejętność programowania. Liczy się pomysł! Rekrutacja rozpoczyna się 29 kwietnia na stronie gocarrots.org/hack4girlz i potrwa do 21 maja 2021.

Nagroda
Nagroda główna dla zwycięskiego zespołu to 50.000 zł w postaci programu pre-akceleracyjnego na wdrożenie swojego rozwiązania. Najlepszy pomysł otrzyma niezbędne wsparcie promocyjne, a także  technologiczny know-how od ekspertów.

Więcej informacji na Facebooku.

Inspiracją dla wydarzenia jest Sexify – serial oryginalny Netflix.


Sexify | Oficjalny zwiastun | Netflix

O Sexify

Sexify to ośmioodcinkowa komedia obyczajowa w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego. Opowiada historię ambitnej studentki informatyki – Natalii (Aleksandra Skraba), która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika – Moniką (Sandra Drzymalska). Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych. Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn – dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności.

Netflix seriale

O Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 208 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

O Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots to największa społeczność kobiet w nowych technologiach w Europie Centralnej. Misją społeczności jest pokazanie, że każda Kobieta w branży IT może znaleźć rolę dla siebie. Karotki od 10 lat inspirują, integrują i  edukują. Wszystko po to, by wprowadzać i dbać o różnorodność w branży.


 

Polecamy również

Maj 2021 w ofercie HBO GO – nowe filmy i seriale – lista premier

Rick i Morty: Premiera najnowszego, piątego sezonu w Polsce wyłącznie w ofercie HBO GO już w czerwcu 2021r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner