Netflix: Michelle Yeoh dołącza do obsady serialu “The Witcher: Blood Origin”

Facebooktwitter

Netf;ix seriale

Netflix ogłosił, że Michelle Yeoh zagra rolę Scían w nowym serialu The Witcher: Blood Origin.

Opis postaci Scian

Scían jest ostatnią ze swojego wędrownego plemienia elfów władających mieczami. Nikt nie dorównuje jej kunsztowi posługiwania się ostrzem i nikt nie nosi w sercu tak wielkiej straty jak ona. Kiedy nadarza się okazja, by odzyskać skradziony święty miecz, odebrany jej upadłemu plemieniu w nikczemny sposób, Scían wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną misję, która zmieni losy Kontynentu.

Opis serialu

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

The Witcher: Blood Origin będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina, serialowego hitu Netflix.

Yeoh dołącza do Laurence’a O’Fuaraina, który wcieli się w postać Fjalla: Urodzonego w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Fjall nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez pogrążony w chaosie Kontynent .

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Biografia Michelle Yeoh

Michelle Yeoh jest uznawana za jedną z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych aktorek  azjatyckiego pochodzenia. Ostatnio można ją było oglądać w produkcji CBS Star Trek: Discovery, w filmie Joe Carnahana Poziom Mistrza u boku Mela Gibsona i Franka Grillo oraz w Last Christmas Paula Feiga.

Była dziewczyna Bonda najbardziej znana jest z roli w komedii romantycznej Johna M. Chu Bajecznie bogaci Azjaci  oraz z filmów: Przyczajony tygrys, ukryty smok Anga Lee, Wyznania gejszy Roba Marshalla, Jutro nie umiera nigdy Rogera Spottiswoode’a i W stronę słońca Danny’ego Boyle’a. Michelle wystąpiła również w docenionym przez krytyków filmie Luca Bessona Lady  oraz użyczyła głosu w animowanym hicie Dreamworks Kung Fu Panda 2.

Michelle zagra także w kontynuacji filmu Avatar Jamesa Camerona, filmie Marvel Shang-Chi, Everything Everywhere All At Once oraz Gunpowder Milkshake Navota Papushado dla StudioCanal.


Informacje o Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 208 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

Aktualizacja: Lipiec 2021 w ofercie HBO GO – zmiany w ofercie

Netflix ogłasza obsadę serialu „Zachowaj spokój”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner