Netflix Polska prezentuje materiały zza kulis serialu “1983”

Facebooktwitter

netflix 1983 S1
Netflix
udostępnił dziś trzy materiały specjalne zza kulis pierwszego polskiego serialu Netflix – 1983!

W materiałach wideo twórcy i aktorzy serialu opowiadają o tym, jak powstawał alternatywny świat 1983 i jak wygląda rzeczywistość, w której Żelazna Kurtyna nigdy nie upadła. O szczegółach produkcji mówią m.in. scenarzysta Joshua Long, reżyserki Agnieszka Holland, Olga Chajdas, Agnieszka Smoczyńska i Katarzyna Adamik oraz odtwórcy głównych ról: Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Krzysztof Wach i Zofia Wichłacz.

1983: Świat serialu

Trójka niespodziewanych buntowników nie cofnie się przed niczym, by odkryć prawdę pogrzebaną głęboko pod kłamstwami.

1983: Design serialu

Każdy kraj ma swoje sekrety.

1983: Skala produkcji

O 1983:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk, Arkadiusz Tomiak i Mateusz Wichłacz. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.


1983 (2018) | serial, sezon 1 | 16+ | UHD/4K | można pobrać | polska produkcja

Lata po ataku terrorystycznym z 1983 r. student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła.

W rolach głównych: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszanska
Obsada: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszanska, Andrzej Chyra, Clive Russell, Zofia Wichlacz, Edyta Olszówka, Mateusz Kosciukiewicz, Ewa Błaszczyk, Wu Le Hong, Tomasz Wlosok, Krzysztof Wach, Kasia Adamik, Olga Chajdas
Gatunki: Seriale i programy, Polskie seriale i programy, Seriale i programy kryminalne, Dramaty telewizyjne, Telewizyjne dramaty kryminalne, Thrillery telewizyjne
Kategorie: Mroczne, Trzymające w napięciu
Twórcy: Joshua Long, Maciej Musiał

Nie boje się armii lwów prowadzonej przez owce, boje się armii owiec prowadzonej przez lwa…

W totalitarnej Polsce student prawa Kajetan Skowron i detektyw Anatol Janów odkrywają spisek sięgających fundamentów, na których opiera się ich kraj.

W totalitarnej Polsce student prawa i policyjny detektyw odkrywają przerażający spisek, który może doprowadzić do wybuchu prawdziwej rewolucji.


Czytaj również:

Serial „Titans” zadebiutuje w ofercie Netflix Polska już 11 stycznia 2019 r.

Serial Odpowiednik (Counterpart) z J.K. Simmonsem w podwójnej roli głównej powraca z drugim sezonem – premiera już w poniedziałek 10 grudnia 2018r w HBO GO, emisja w HBO w lutym 2019

KOMENTARZE:

Jeden komentarz do “Netflix Polska prezentuje materiały zza kulis serialu “1983”

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner