Netflix: Nowy serial Central Park Five – gwiazdy w obsadzie

Facebooktwitter

netflix Central Park Five stars
Netflix Polska: Michael K. Williams, Vera Farmiga i John Leguizamo w obsadzie Central Park Five Avy DuVernay serialu limitowanego, który zadebiutuje w ofercie w 2019r.

Central Park Five to serial limitowany stworzony przez nominowaną do Oscara Avę DuVernay. DuVernay będzie także odpowiadać za scenariusz i reżyserię serialu, który ma liczyć 4 odcinki.

Oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła USA, serial Central Park Five opowie o sprawie pięciu kolorowych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili.

W serialu zobaczymy historię pięciu młodych ludzi z Harlemu – Antronego McCraaya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santanę oraz Koreya Wise’a. Akcja toczyć się będzie od wiosny 1989 roku, gdy rozpoczęły się pierwsze przesłuchania chłopców, aż do 2014 roku, gdy skazani zostali oczyszczeni z zarzutów, a miasto Nowy Jork wypłaciło im odszkodowania.

Michael K. Williams (Prawo ulicy, Długa noc), nominowany do nagrody Emmy, zagra Bobby’ego McCraya, oddanego ojca jednego z oskarżonych – Antronego.

Nominowana do Oscara Vera Farmiga (W chmurach, Bates Motel) wcieli się w postać Elizabeth Lederer, asystent prokuratora okręgowego na Manhattanie i głównej oskarżyciel w sprawie.

Laureat nagrody Emmy Wi John Leguizamo (Bloodline, John Wick) zagra Raymonda Santanę Seniora, ojca jednego z oskarżonych nastolatków – Raymonda Santany Juniora.

Producentami wykonawczymi serialu będą Jeff Skoll i Jonathan King z Participant Media, Oprah Winfrey/Harpo Films, Jane Rosenthal i Berry Welsh zTribeca Productions oraz Ava DuVernay.

Premiera serialu limitowanego Central Park Five zaplanowana jest na 2019 rok – tylko na Netflix.


Czytaj również:

Netflix Polska: Insatiable – zwiastun serialu, zdjęcia i ogłoszenie daty premiery

Netflix Polska: Oficjalny zwiastun [HD] i plakat serialu Ghoul / Ghul (2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner