Netflix ogłasza 6 nowych produkcji z Turcji

Facebooktwitter

Serwis streamingowy Netflix zapowiada trzy nowe seriale oryginalne na 2021 rok, jeden program niereżyserowany, jeden film oryginalny oraz jeden nowy sezon już emitowanego serialu.

Stambuł, 10 marca 2020 r. – Netflix, jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, przedstawił dzisiaj zaplanowaną na 2020 rok ofertę oraz kilka nowych tytułów, które zostaną wyprodukowane w Turcji i udostępnione w 190 krajach.

Pelin Distas, dyrektor ds. treści oryginalnych, oświadczyła: „Turcja, ze swoją bogatą historią i dziedzictwem kulturowym, jest skarbcem wielu nieopowiedzianych jeszcze historii. Wiemy też, że mamy wspaniałych scenarzystów, aktorów, reżyserów i ekipy zdjęciowe. Jesteśmy przekonani, że te autentyczne opowieści, opowiedziane przez tych utalentowanych ludzi, będą oglądane z przyjemnością przez naszych widzów na całym świecie. Właśnie dlatego kontynuujemy inwestowanie w kolejne produkcje oryginalne Netflix w Turcji”.

Poniżej informacje o wszystkich ogłoszonych na prezentacji produkcjach

„If Only” – serial produkowany przez firmę Ay Yapim, stworzony przez Ece Yorenc i reżyserowany przez Cagana Irmaka razem z Umutem Aralem. Występują: Ozge Ozpirincci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamanturk (Cihan), Elifcan Ongurlar (Ayse), Ahmet Rifat Sungar (Cem), Umit Erdil (Ates), Feyyaz Yigit (Hizir), Mustafa Avkiran (Sattas), Filiz Tacbas (Nihal) oraz Selcuk Borak (Fahrettin).

Serial opowiada historię Reyhan, która jest nieszczęśliwa i zawiedziona swoim małżeństwem z Nadirem. Wieczorem 27 lipca 2018 roku o 20:19 – kiedy czuje, że ma dość zarówno męża, którego zna od dnia jego obrzezania, jak i swojego małżeństwa, swoich 9-letnich bliźniąt poczętych w wyniku pękniętej prezerwatywy, swojego życia, a najbardziej ze wszystkiego samej siebie – dochodzi do najsilniejszego od 500 lat zaćmienia księżyca. Wydarza się cud i Reyhan cofa się w czasie do przełomowego momentu w jej życiu, dnia oświadczyn Nadira, ale tym razem jest mądrzejsza o doświadczenia 30-letniej wersji siebie.

„Fatma” – serial produkowany przez Basaka Abacigila, stworzony i reżyserowany przez Ozgura Onurmego, śledzi losy 35-letniej Fatmy, zwyczajnej sprzątaczki, która nieoczekiwanie popełnia zabójstwo podczas poszukiwania swojego zaginionego męża Zafera, który właśnie wyszedł z więzienia. Podejrzani wspólnicy Zafera z półświatka szybko odkrywają, co zrobiła, przez co kobieta, by przeżyć w świecie swojego męża, musi zabijać dalej. Znowu uchodzi jej to na sucho, ponieważ wszyscy widzą w niej zwykłą sprzątaczkę. Fatma staje się niewidzialnym zabójcą, a morderstwa stają się dla niej ujściem dla tłumionych przez lata zgryzot i żalu. Ostatecznie musi jednak stawić czoła tej nowej części swojej tożsamości.

„Hot Skull” – W świecie ogarniętym epidemią szaleństwa, które rozprzestrzenia się przez język i mowę, były językoznawca Murat Siyavus, który przez długi czas przebywał w kryjówce, jest jedyną osobą niedotkniętą chorobą. Ścigany przez bezlitosną instytucję Murat jest zmuszony opuścić bezpieczną strefę i szukać schronienia w płonących ruinach Stambułu, gdzie szuka wyjaśnienia dla swojej „gorącej czaszki” – niezbywalnego piętna choroby.

„One Way for Tomorrow” – to pierwszy film oryginalny Netflix z Turcji, stworzony i wyreżyserowany przez uwielbianego Ozana Aciktana i wyprodukowany przez OG Medya. W rolach głównych występują Dilan Cicek Deniz i Metin Akdulger. Film przedstawia romans między dwoma nieznajomymi, którzy spotykają się w podróży z Ankary do Izmiru. Chociaż początek ich znajomości jest wyboisty, ich związek wkracza w nowy etap, kiedy zdają sobie sprawę, że muszą jasno postawić sprawy i zacząć od nowa z czystą kartą.

Globalna premiera „One Way for Tomorrow” odbędzie się 19 lipca na Netflix.

„Exatlon Challenge” – „Exatlon” to międzynarodowe zawody sportowe, do których prawa posiada firma Acun Medya. „Exatlon Challenge” jest zupełnie nową wersją „Exatlon”, w której uczestniczą ulubieni internetowi influencerzy tureckiej widowni. Gospodarzem programu jest Orkun Isitmak, a Oguzhan Ugur dodaje specjalny komentarz do każdego odcinka. „Exatlon Challenge” to epickie zawody sportowe, których celem jest nie tylko ustalenie, kto jest najlepszym graczem wśród influencerów, ale także kto najwięcej odwagi. Program będzie emitowany od 3 lipca w Turcji.

3. sezon „The Gift” – Po sukcesie pierwszego sezonu Netflix ogłosił, że „The Gift” powróci z trzecim i zarazem ostatnim sezonem, który trafi na ekrany w 2021 roku. Początek zdjęć jest planowany na wiosnę. Tak jak zapowiadano wcześniej, drugi sezon serialu został nakręcony jednocześnie z pierwszym sezonem i zostanie udostępniony we wrześniu 2020 roku. Dokładna data zostanie ogłoszona w późniejszym czasie.

Ponadto oprócz wymienionych wcześniej produkcji oryginalnych Netflix ogłosił również nabycie praw do kilku tureckich filmów, między innymi „Cud w celi nr 7” („Yedinci Kogustaki Mucize”), „Sisters-in-Law” („Eltilerin Savasi”) oraz „The Way We Are” („Biz Boyleyiz”), które zostaną udostępnione na Netflix po premierze kinowej.


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 14 marca

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 14 marca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner