Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 14 marca

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Zaczarowana / ENCHANTED (2007) | film, komedia, baśń | 103m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7/10

Baśniowa opowieść osadzona w realiach współczesnego Nowego Jorku. To mistrzowskie połączenie disneyowskiej animacji, filmu familijnego i komedii romantycznej. Twórcą Zaczarowanej jest specjalizujący się w kinie rodzinnym Kevin Lima, który ma na koncie takie przeboje jak Tarzan, 102 dalmatyńczyki czy Eloise z hotelu Plaza. Na ekranie zobaczymy między innymi laureatkę Oscara za rolę w Przed egzekucją Susan Sarandon (także: Thelma i Louise, Nostalgia anioła), czterokrotnie nominowaną do tej nagrody Amy Adams (Świetlik, Mistrz), Jamesa Marsdena (X-Men, Superman: Powrót) i znanego z serialu Chirurdzy Patricka Dempseya (także: Dziewczyna z Alabamy, Moja dziewczyna wychodzi za mąż). Film rozbrzmiewa piękną muzyką utytułowanego Alana Menkena (Piękna i Bestia, Aladyn), co nie umknęło uwadze Amerykańskiej Akademii, która aż trzy piosenki z tego obrazu nominowała do Oscarów. Produkcja otrzymała ponadto dwie nominacje do Złotego Globu, w tym dla Amy Adams, i nagród Grammy.

Reżyseria: Kevin Lima
Obsada: Timothy Spall, Amy Adams, James Marsden, Patrick Dempsey, Idina Menzel
Kraj: USA

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w królestwie Andaluzji mieszka Giselle piękna, pełna wdzięku księżniczka. Kocha się do szaleństwa w dzielnym królewiczu i marzy o małżeńskiej sielance. Jednak na drodze do szczęścia staje zła i bezwzględna macocha. Księżniczka zostaje wysłana do najbardziej odległego zakątka wszechświata… czyli Nowego Jorku. I wtedy bajkowych bohaterów zastępują prawdziwi aktorzy. Zgiełk oraz szorstkość ludzi tworzą nieprzychylną i trudną do pokonania barierę dla księżniczki.


Bille (2018) | film biograficzny, dramat | 103m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.7/10

Stary kontynent, koniec lat trzydziestych XX wieku. Niezwykła i kreatywna mała Bille (Ruta Kronberga) próbuje zrozumieć zagmatwany świat dorosłych i potwierdzić swoją wartość, mimo braku uznania i miłości ze strony matki. Dziewczynka stara się uciec do świata swojej rozwiniętej wyobraźni, aby zapomnieć o troskach dnia codziennego.Przejmujący i inspirujący dramat biograficzny ukazujący rozwój wielkiej osobowości. Bohaterka obrazu stała się jedną z najbardziej znanych kobiet i poetek w Europie. Oparta na bestsellerowej powieści kandydatki do nagrody Nobla w dziedzinie literatury Vizmy Belševicy historia przenosi skomplikowane dziecięce emocje na duży ekran. Reżyserką obrazu jest Inara Kolmane (dokument Ruch and Norie), a w główne role wcielają się Ruta Kronberga, Elina Vane (Swingers), Arturs Skrastins (Noc ojca), Lolita Cauka (Vella kalpi) oraz Gundars Abolins (Midsummer Madness). Produkcja była pokazywana m.in. na MFF w Szanghaju.

Reżyseria: Inara Kolmane
Obsada: Ruta Kronberga, Elina Vane, Arturs Skrastins, Gundars Abolins, Lauma Balode, Lolita Cauka
Kraj: Łotwa


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 13 marca

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 13 marca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner