Netflix podejmuje współpracę z Barackiem i Michelle Obamami w zakresie tworzenia i opowiadania historii

Facebooktwitter


Hollywood, Kalifornia — 21 maja 2018 r. — Były prezydent USA Barack Obama i Michelle Obama podpisali z firmą Netflix, jednym z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, wieloletni kontrakt na produkcję filmów i seriali.

Państwo Obamowie będą odpowiadać za produkcję zróżnicowanych filmów i seriali, w tym seriali kręconych na podstawie scenariusza i na żywo, filmów i seriali dokumentalnych oraz filmów pełnometrażowych. Ich produkcje zostaną udostępnione 125 milionom użytkowników serwisu Netflix w 190 krajach.

Państwo Obamowie będą tworzyć produkcje na zlecenie firmy Netflix pod szyldem własnej wytwórni Higher Ground Productions.

„Podczas służby publicznej spotykaliśmy tysiące fascynujących ludzi z różnych środowisk i pomagaliśmy im dzielić się swoimi przeżyciami z szerszym gronem. Sprawiało nam to wiele radości” — opowiada prezydent Barack Obama. — „Dlatego ogromnie się cieszymy ze współpracy z firmą Netflix. Mamy nadzieję, że uda nam się w ten sposób wspierać utalentowane, inspirujące i niezwykle kreatywne osoby, które swoją działalnością promują empatię i zrozumienie w kontaktach międzyludzkich. Chcemy, by ich historie usłyszał cały świat”.

„Od zawsze z Barackiem uważaliśmy, że opowieści mają moc, która inspiruje i zmienia nasze spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Słuchając historii, otwieramy swoje serca i umysły na głos innych” — dodaje Michelle Obama. — „Serwis Netflix stwarza wyjątkową przestrzeń dla opowieści, którymi chcemy się podzielić. Ogromnie się cieszymy, że możemy rozpocząć tę współpracę”.

„Barack i Michelle Obamowie cieszą się wielkim szacunkiem wśród ludzi z całego świata i są rozpoznawani na całym globie. Potrafią dotrzeć do osób, które pomagają swoim społecznościom oraz walczą o lepszą przyszłość dla świata” — mówi Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix. — „Jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że państwo Obamowie zechcieli podjąć współpracę z firmą Netflix i za jej pośrednictwem dzielić się z widzami poruszającymi historiami”.

Informacje o serwisie Netflix:
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 125 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


Czytaj również:

Filmowe premiery w ofercie Netflix Polska cd. (01.06.2018)

Nowości z okazji Dnia Dziecka w HBO GO Polska (01.06.2018)

Serialowe premiery w ofercie Netflix Polska (01.06.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner