Netflix Polska: Bohaterowie pierwszego polskiego serialu Netflix Original „1983” (2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

netflix 1983 S1
Netflix
Polska udostępnił dziś materiały filmowe o bohaterach pierwszego polskiego serialu Netflix Original 1983 (2018). Poznajemy Effy, Kajetana i Anatola.

Serial 1983 zadebiutuje globalnie w ofercie Netflix już 30 listopada 2018r.

Prawdę należy wyciągnąć z ukrycia. Zobacz jej wszystkie oblicza.

Prawda nie lubi błyszczeć na salonach. Odkryj ją w domowym zaciszu.

Prawda często myli trop. Poznaj jej tajne kryjówki.

O 1983:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.


1983 (2018) | serial, sezon 1 | 16+ | UHD/4K | można pobrać | polska produkcja

Lata po ataku terrorystycznym z 1983 r. student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła.

W rolach głównych: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszanska
Obsada: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszanska, Andrzej Chyra, Clive Russell, Zofia Wichlacz, Edyta Olszówka, Mateusz Kosciukiewicz, Ewa Błaszczyk, Wu Le Hong, Tomasz Wlosok, Krzysztof Wach, Kasia Adamik, Olga Chajdas
Gatunki: Seriale i programy, Polskie seriale i programy, Seriale i programy kryminalne, Dramaty telewizyjne, Telewizyjne dramaty kryminalne, Thrillery telewizyjne
Kategorie: Mroczne, Trzymające w napięciu
Twórcy: Joshua Long, Maciej Musiał

W totalitarnej Polsce student prawa Kajetan Skowron i detektyw Anatol Janów odkrywają spisek sięgających fundamentów, na których opiera się ich kraj.

W totalitarnej Polsce student prawa i policyjny detektyw odkrywają przerażający spisek, który może doprowadzić do wybuchu prawdziwej rewolucji.


Czytaj również:

Na wylocie oraz W potrzebie dwa seriale komediowe HBO powracają z trzecimi sezonami w HBO GO już 21 stycznia 2019r.

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (22.11.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...