Netflix Polska prezentuje główny zwiastun filmu „Okja” (2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

[AKTUALIZACJA] Netflix opublikował właśnie oficjalny zwiastun filmu „Okja” (2017) w reżyserii Bonga Joona-Ho, w którym po raz pierwszy ujawniono, jak wygląda tytułowy bohater filmu! Światowa premiera filmu Okja odbędzie się podczas tegorocznej, jubileuszowej 70. edycji festiwalu w Cannes. Globalna premiera filmu w serwisie Netflix zaplanowana jest na 28 czerwca 2017r.

Okja (2017) – film – 2g – 16+ – polskie napisy
Młoda dziewczyna musi ochronić swojego niezwykłego przyjaciela przed zakusami potężnej korporacji. Dramat z udziałem Tildy Swinton, Jake’a Gyllenhaala oraz Paula Dano.

Okja to niezwykła opowieść o niezwyciężonej przyjaźni. Film opowiada historię Miji, młodej dziewczyny, która zrobi wszystko, by powstrzymać potężną międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela — ogromnego zwierzęcia o imieniu Okja. Ten komediodramat o dorastaniu opowiada o podróży Miji przez kontynenty, poszerzaniu swoich horyzontów oraz zmaganiach z brutalną rzeczywistością, pełną eksperymentów nad genetycznie modyfikowaną żywnością, globalizacji, ekoterroryzmu oraz ludzkiej obsesji na punkcie wizerunku, marki i autoreklamy.

Film wyreżyserował dla Netfliksa Bong Joon Ho, reżyser światowego hitu Snowpiercer: Arka przyszłości.

W filmie występują Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Giancarlo Esposito, Steven Yeun, Lily Collins oraz debiutantka Seo Hyun An.

Aktualizacja: Netflix Polska zaprezentował oficjalny poster filmu i dodatkowy jego opis.

OKJ_KEY_2_POL

Przez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka nagle się kończy, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku, gdzie – mająca obsesję na punkcie własnego wizerunku prezes korporacji Lucy Mirando (Tilda Swinton) – szykuje dla niego zupełnie inne plany. Mija, bez zastanowienia rusza swojemu przyjacielowi na odsiecz. Jej rozpaczliwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że losem Okjy interesuje się wiele różnych środowisk walczących o swoje prawa… a Mija chce przecież tylko sprowadzić swojego przyjaciela do domu.

Bong Joon-Ho („Snowpiercer”, „The Host: Potwór”) umiejętnie łącząc różne filmowe gatunki, mieszając humor z dramatyzmem i korzystając z motywu więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, tworzy wielowarstwową wizję świata, w którym najważniejsze okazuje się zwierzę ukryte w każdym z nas.

Okja jest koprodukcją Plan B Entertainment, Lewis Pictures i Kate Street Picture we współpracy z platformą Netflix.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Netflix Polska prezentuje główny zwiastun filmu „Okja” (2017)

  1. Nieźle, mam nadzieję, że będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa do wyboru, bo dubbing angielski razi mocno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...