Premiera filmu „Okja” (2017) w ofercie Netflix Polska

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.3]

[AKTUALIZACJA] Zgodnie z planem wydawniczym Netflix Polska na czerwiec 2017r. dziś premierę w ofercie ma będzie miał film „Okja” (2017).

Okja (2017) – film – 2g – 16+ – UHD/4K/HDR/Dolby Vision – polskie napisy i lektor
Wielka, ale łagodna istota oraz dziewczyna, która ją wychowała, znajdują się w centrum zainteresowania aktywistów ekologicznych, naukowców i chciwych korporacji.

W rolach głównych: Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, An Seo Hyun
Gatunki: Akcja i przygoda, Komedie akcji, Filmy przygodowe, Komedie, Mroczne komedie, Filmy satyryczne, Dramaty
Reżyser: Bong Joon Ho

Tilda Swinton i Jake Gyllenhaal we współczesnej baśni, którą reżyserował Bong Joon Ho („Snowpiercer: Arka przyszłości”).

Przez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka nagle się kończy, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku, gdzie – mająca obsesję na punkcie własnego wizerunku prezes korporacji Lucy Mirando (Tilda Swinton) – szykuje dla niego zupełnie inne plany. Mija, bez zastanowienia rusza swojemu przyjacielowi na odsiecz. Jej rozpaczliwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że losem Okjy interesuje się wiele różnych środowisk walczących o swoje prawa… a Mija chce przecież tylko sprowadzić swojego przyjaciela do domu.

Bong Joon-Ho („Snowpiercer”, „The Host: Potwór”) umiejętnie łącząc różne filmowe gatunki, mieszając humor z dramatyzmem i korzystając z motywu więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, tworzy wielowarstwową wizję świata, w którym najważniejsze okazuje się zwierzę ukryte w każdym z nas.

Okja jest koprodukcją Plan B Entertainment, Lewis Pictures i Kate Street Picture we współpracy z platformą Netflix.

Okja to niezwykła opowieść o niezwyciężonej przyjaźni. Film opowiada historię Miji, młodej dziewczyny, która zrobi wszystko, by powstrzymać potężną międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela — ogromnego zwierzęcia o imieniu Okja. Ten komediodramat o dorastaniu opowiada o podróży Miji przez kontynenty, poszerzaniu swoich horyzontów oraz zmaganiach z brutalną rzeczywistością, pełną eksperymentów nad genetycznie modyfikowaną żywnością, globalizacji, ekoterroryzmu oraz ludzkiej obsesji na punkcie wizerunku, marki i autoreklamy.

Film wyreżyserował dla Netfliksa Bong Joon Ho, reżyser światowego hitu Snowpiercer: Arka przyszłości.

W filmie występują Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Giancarlo Esposito, Steven Yeun, Lily Collins oraz debiutantka Seo Hyun An.


Aktualizacja: Film powinien pojawić się w ofercie Netflix Polska dziś od godziny 9:00, jednak się nie pojawił. Zapewne trafi on do oferty z parogodzinnym opóźnieniem.

Aktualizacja cd.: Film trafił do oferty po godzinie 17:00.

KOMENTARZE:

7 myśli nt. „Premiera filmu „Okja” (2017) w ofercie Netflix Polska

  1. Trochę się pośpieszyłeś. Filmu jeszcze nie ma, i będzie pewnie, jak to z azjatyckimi produkcjami bywa, dopiero po 17ej.

    • W ok. 99,99% przypadków premiery Netflixa są w PL dostępne od godz. 9:00. Tego typu wpisy robione są wcześniej z konkretną godziną publikacji i czasem zdarza się sytuacja jak dziś. Wysłaliśmy zapytanie do ludzi z Netflix Polska o czas pojawienia się filmu w ofercie. Damy znać jak tylko nadejdzie odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...