Netflix Polska: Siły Kosmiczne – zwiastun nowego serialu i wypowiedzi twórców

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix Polska przedstawia krótką historię Sił Kosmicznych oraz udostępnia pierwszy zwiastun serialu.

Siły kosmiczne” to stworzony przez Steve’a Carella i Grega Danielsa („Biuro”) serial komediowy o miejscu pracy, w którym stawki są kosmicznie wysokie, a ambicje sięgają gwiazd. Pozostałe główne role grają John Malkovich, Diana Silvers, Tawny Newsome oraz Ben Schwartz, a towarzyszą im m.in. Lisa Kudrow, Jimmy O. Yang, Noah Emmerich, Alex Sparrow i Don Lake. Producentem wykonawczym serialu jest Howard Klein z wytwórni 3Arts („Biuro”), a funkcję showrunnera pełni Greg Daniels.

Mark R. Naird (Steve Carell) to zasłużony pilot i generał najwyższego stopnia marzący o objęciu dowodzenia nad Siłami Powietrznymi USA. Ku swojemu zaskoczeniu ma jednak stanąć na czele nowo utworzonego szóstego rodzaju armii, czyli Sił Kosmicznych. Choć Mark jest do tego pomysłu nastawiony dosyć sceptycznie, razem z rodziną przeprowadza się do odległej bazy w Kolorado. Tam razem z ekipą barwnych naukowców i astronautów podejmuje się zadań zlecanych przez Biały Dom, takich jak szybkie (ponowne) lądowanie na Księżycu czy uzyskanie całkowitej dominacji w przestrzeni kosmicznej.

Netflix seriale

STEVE CARELL: Serial Siły Kosmiczne powstawał w dość nietypowy sposób. Netflix wpadł na pomysł, który uznał za wyjątkowo zabawny, na każdym spotkaniu wszyscy pękali ze śmiechu: zróbmy serial o narodzinach fikcyjnych Sił Kosmicznych! O tym pomyśle dowiedziałem się od mojego agenta, Netflix przedstawił mi koncepcję serialu, potem ja przekazałam ją Gregowi i wszyscy zareagowali podobnie. Mieliśmy tylko tytuł i nic poza tym. W skrócie wyglądało to tak, że Netflix zapytał: „Chciałbyś zrobić z nami serial pt. Siły Kosmiczne?” A ja właściwie bez wahania odpowiedziałem: „Jasne. Brzmi świetnie.” Zadzwoniłem do Grega i zapytałem: „Chciałbyś zrobić serial pt. Siły Kosmiczne?” Odparł: „Pewnie, dobrze to brzmi. Działajmy.” Nie mieliśmy właściwie nic innego, tylko tytuł, który śmieszył wszystkich. I tak zaczęliśmy.

GREG DANIELS: Po tej rozmowie braliśmy udział w wielu spotkaniach kreatywnych, robiliśmy burze mózgów u Steve’a, omawialiśmy charakter jego postaci i to, jakiej presji będzie poddawany. Rozmawialiśmy o tym, jak przedstawić kosmos w bardziej wojskowy sposób. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że ta historia ma wymiar mityczny i można ją pięknie zobrazować oraz, że nawiązuje do najlepszych momentów w amerykańskiej historii. Ma mocny rys heroizmu i równie mocny wymiar satyryczny. Nagle wszyscy zdali sobie sprawę, że na księżycu można się obłowić, więc musieliśmy pokazać, kto tu rządzi. Zdaje się, że obecnie wszyscy walczą o to, żeby skolonizować kosmos. Kiedy porównamy tę sytuację z czasami, gdy NASA stawiała pierwsze kroki, a wysłanie człowieka na księżyc było absolutnie niezwykłym osiągnięciem, mamy gotowy temat na dobrą satyrę.

STEVE CARELL: Mieliśmy tylko luźną koncepcję Sił Kosmicznych, więc zaczęliśmy zastanawiać się z Gregiem nad tym, jaki będzie ten serial i o czym będzie opowiadać. Doszliśmy do tego, że będzie to historia narodzin Sił Kosmicznych. To opowieść o człowieku, któremu powierzono misję opracowania i stworzenia nowego oddziału amerykańskich Sił Zbrojnych. Postać, którą gram, generał Mark R. Naird, jest właśnie osobą wyznaczoną do tego zadania.

GREG DANIELS: Chcieliśmy właściwie i z należnym szacunkiem oddać wojskowe cechy postaci granej przez Steve’a, a nawet wyrazić nasz podziw. Naszymi konsultantami są astronauci, naukowcy, a Mark Vazquez, doradzający w kwestiach militarnych, nauczył nas wiele o wojskowym sposobie zachowania. Zarówno Steve, jak i ja, mamy w wojsku bliskich, których kochamy i szanujemy, więc mamy nadzieję, że serial im się spodoba.

Steve Carell staje na czele Sił Kosmicznych.
Twórcy serialu „Biuro” przedstawiają serial „Siły Kosmiczne”. Już wkrótce na Netflix.

 

#zostanwdomu


Polecamy również

KIPA i Netflix ustanawiają 2,5 mln zł funduszu dla polskiej branży audiowizualnej i filmowej

Co oglądać, siedząc w domu? | Kultowe klasyki HBO: seriale, które się nie starzeją

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner