Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Godzilla II: Król potworów” i “Czerwony hatchback”

Facebooktwitter

hbo filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Godzilla II: Król potworów / GODZILLA: KING OF THE MONSTERS (2019) | film, akcja, fantasy | 126 min | 12+
IMDb: 6/10

Przedstawiciele agencji Monarch muszą zmierzyć się z grupą potworów o gigantycznych rozmiarach. Potężna Godzilla staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem – trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy olbrzymi przedstawiciele gatunków, o których istnieniu dawno zapomniano, nagle powstają, rozpoczyna się walka o dominację, co stawia przyszłość ludzkości pod ogromnym znakiem zapytania.

Widowiskowy film akcji, którego produkcja kosztowała ponad 170 mln dolarów. W głównych rolach w tym pełnym fantastycznych efektów specjalnych obrazie występują laureat nagrody Emmy Kyle Chandler (serial Bloodline), nominowana do Oscara Vera Farmiga (W chmurach), znana z serialu Stranger Things Millie Bobby Brown, wyróżniony nominacją do nagrody Akademii Ken Watanabe (Ostatni samuraj) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Sally Hawkins (Kształt wody). Reżyserem tego kolejnego już obrazu o legendarnej Godzilli jest Michael Dougherty (Superman: Powrót).

Reżyseria: Michael Dougherty
Obsada: Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Ziyi Zhang, Sally Hawkins
Kraj: USA

Po sukcesach odniesionych przez Godzillę z 2014 r. i tegoroczny przebój Kong: Wyspa Czaszki przyszedł czas na kolejną osłonę filmowego MonsterVerse Warner Bros. Pictures oraz Legendary Pictures — epicki przygodowy film akcji, w którym Godzilla będzie musiał stawić czoła jednym z najpopularniejszych potworów w historii popkultury.

Nowa historia opowiada o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą się zmierzyć z całą zgrają gigantycznych potworów, w tym z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki — opowieści o ich istnieniu dawno włożono między bajki — ponownie powstają, rozpoczynają walkę o dominację, co stawia na szali przetrwanie ludzkości.


hbo filmy

Czerwony hatchback / THE RED HATCHBACK (2019) | film, dramat | 107 min | 12+

33-letni Ali (Ali Zali) mieszka wraz ze swoim 5-letnim synem Amirem Hosseinem (Rastin Hajbabaee) w małym domu w południowym Teheranie. Mężczyzna pracuje w firmie handlowej, w której odpowiedzialny jest ze kafeterię. Pierwszą rzeczą, którą zauważa się w jego domu, jest nieobecność kobiety. Ali bardzo pragnie zadowolić syna i zaspokoić fascynację samochodami. Planuje kupić auto od swojego przyjaciela Hamida. Po pożyczeniu pieniędzy od przyjaciół, z banku oraz wykorzystaniu wszystkich oszczędności, Aliemu, udaje się uzbierać kwotę potrzebną do dokonania transakcji. Niestety ogromna inflacja uderza w Iran, co prowadzi do gwałtownego wzrostu cen. Głęboko zasmucony Ali stara się dotrzymać obietnicy, którą złożył i mimo wszystko kupić samochód.

Dramat o kochającym ojcu, który ze wszystkich sił próbuje zrekompensować swojemu synowi brak matki. Reżyserem obrazu jest debiutant Ashkan Najafi. Produkcja pokazuje skomplikowaną społeczno-ekonomiczną rzeczywistość Iranu. W głównych rolach występują Ali Zali, Rastin Hajbabaee, Fariba Talebi (Ma hameh gonahkarim) oraz Majid Potki (Uczciwy człowiek).

Reżyseria: Ashkan Najafi
Obsada: Rastin Hajbabaee, Majid Potki, Fariba Talebi, Ali Zali
Kraj: Iran


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 4 części serii „Gwiezdne wojny” i „Jestem numerem cztery”

Netflix Polska: Materiał zza kulis serialu „Przeklęta”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner