Netflix prezentuje oficjalny zwiastun i plakat serialu “Forst” z Borysem Szycem w roli głównej

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix prezentuje zwiastun i oficjalny plakat serialu Forst, na motywach jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce Remigiusza Mroza. Premiera już 11 stycznia. Tylko na Netflix.

W tytułowej roli charyzmatycznego komisarza Wiktora Forsta zobaczymy Borysa Szyca. Wspierającą go w śledztwie dziennikarkę Olgę Szrebską zagra Zuzanna Saporznikow, nieustępliwą prokurator Dominikę Wadryś-Hansen – Kamilla Baar, a Andrzej Bienias wcieli się w inspektora zakopiańskiej policji Edmunda Osicę.

 

Tajemnicza śmierć na Giewoncie i Wiktor Forst, który nie będzie miał w tej sprawie z górki. 

O serialu

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Serial powstał na motywach powieści „Ekspozycja” i „Przewieszenie” Remigiusza Mroza, który również pojawi się na ekranie w jednej z ról.

Reżyserem jest Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów – Polskich Nagród Filmowych, za swój pełnometrażowy debiut Johnny (tytuł dostępny na Netflix). Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski.

  • Twórcy: Daniel Jaroszek (reżyseria), Agata Malesińska, Jacek Markiewicz (scenariusz), Piotr Uznański (zdjęcia), Marta Barańska, Borys Szyc, Tomasz Morawski (producenci), Marcin Kupiecki (kierownictwo produkcji), Anna Marzęda, Marianna Mikołajczak-Lisecka (scenografia), Zofia Komasa (kostiumy), Liliana Gałązka (charakteryzacja), Maciek Dobrowolski (muzyka), Monika Krzanowska (dźwięk), Krzysztof Komander, Maciej Kozłowski (montaż).
  • Obsada: Borys Szyc, Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i inni.
  • Produkcja: BOMA FILMS: Marta Barańska i Borys Szyc, HAKA FILMS: Tomasz Morawski
  • Premiera: 11 stycznia 2024 r.

Netflix seriale

Netflix seriale

 

Forst to kolejny odważny projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. Tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.

Serial realizowany w Polsce, ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdjęcia były realizowane w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie.

 

Netflix seriale

 

 

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 247 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.

 


 

Polecamy również

Wielokrotnie nagradzany serial HBO „Czarnobyl” już od 7 stycznia 2024r będzie dostępny na antenie TVN

Największy hit kinowy mijającego roku w HBO Max. Film “Barbie” debiutuje dziś w ofercie

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner