Wielokrotnie nagradzany serial HBO „Czarnobyl” już od 7 stycznia 2024r będzie dostępny na antenie TVN

Facebooktwitter

HBO seriale

Miniserial HBO przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Składa się z 5 odcinków. Pierwszy z nich zostanie wyemitowany na antenie TVN w niedzielę 7 stycznia 2024r. Kolejne tydzień po tygodniu.

26 kwietnia 1986 r. w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

 

HBO seriale

HBO seriale

 

Składający z pięciu odcinków miniserial HBO przedstawia fabularyzowaną historię tej największej w historii awarii reaktora atomowego.

W głównych rolach występują Jared Harris, Stellan Skarsgard oraz Emily Watson.Twórcą scenariusza był Craig Mazin, a za reżyserię odpowiadał Johan Renck.

 

 

Serial wyróżniony został szeregiem nagród, w tym 2 Złotymi Globami i 10 statuetkami Emmy, a ścieżka dźwiękowa autorstwa Hildur Guðnadóttir nagrodzona została Grammy.

Premiera pierwszego odcinka serialu Czarnobyl na antenie TVN już 7 stycznia 2024r. o godz. 20.00.

 


 

Polecamy również

Nowości w ofercie HBO Max | 16 – 31 grudnia | oficjalna lista premier

Film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” już dostępny w ofercie Disney+

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner