Premiera komedii „Zła edukacja” w ofercie HBO GO Polska

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. i jego aktualizacjami swoją premierę w ofercie ma dziś także film Zła edukacja.

Dzisiejsza nowość

Zła edukacja / BAD EDUCATION (2019) | film, komedia, dramat | 104m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.3/10

Film opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów. W rolach głównych występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman (Król rozrywki, Nędznicy) oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya, Mamuśka). Reżyserem filmu jest Cory Finley (Panny z dobrych domów), a autorem scenariusza Mike Makowsky (I Think We’re Alone Now).

Reżyseria: Cory Finley
Obsada: Hugh Jackman, Allison Janney, Ray Romano, Annaleigh Ashford, Geraldine Viswanathan, Alex Wolff, Kathrine Narducci
Kraj: USA

https://youtu.be/mkdW_UdHnm4

Zła edukacja jest bardzo osobistym filmem dla scenarzysty Mike’a Makowsky’ego, który zbierając materiały do scenariusza wrócił do swojego rodzinnego miasteczka. Twórca wiernie opisuje przebieg historii i wykorzystuje prawdziwe wydarzenia, aby dokonać moralnej wiwisekcji skomplikowanych i fascynujących ludzkich zachowań. Kiedy Makowsky dorastał w Roslyn był zbyt młody, żeby w pełni zrozumieć kontekst sprawy czy dowiedzieć się, że skandal został ujawniony przez uczniów – szkolnych reporterów, którzy opublikowali materiały z przeprowadzonego przez siebie śledztwa w wydawanej w liceum gazecie The Beacon. Paradoksalnie, artykuł o malwersacjach finansowych, rzekomo największych w całej historii amerykańskiej publicznej oświaty, został opublikowany na łamach New York Timesa dopiero wtedy, kiedy jeden z dziennikarzy przeczytał numer gazety The Beacon przyniesiony do domu ze szkoły przez jego syna.  Śledztwo, zapoczątkowane przez krótki artykuł ze szkolnej gazetki, doprowadziło do medialnej burzy, wszczęcia oficjalnego postępowania oraz postawienia winnych przed sądem.

hbo go filmy

 

#zostanwdomu


Polecamy również

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – „Shazam!”

Już nie żyjesz: Sezon 2 | Oficjalny zwiastun od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner