HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – “Shazam!”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. i jego aktualizacjami swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Shazam! (2019) | film, akcja, Inspirowane komiksem | 132m | 12+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7.1/10

Cwany czternastolatek Billy Batson (Asher Angel), dzięki wypowiedzeniu magicznego słowa zamienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Zachary Levi). Zachwycony efektami przemiany postanawia przetestować granice swoich możliwości w bardzo beztroski sposób. Szybko jednak przyjdzie mu się zreflektować i nauczyć panować nad swoją mocą. Tym bardziej, że musi zmierzyć się ze śmiercionośnymi siłami zła kontrolowanymi przez doktora Thaddeusa Sivana (Mark Strong)… Wysokobudżetowy film akcji będący adaptacją popularnego komiksu z uniwersum DC Comics. Reżyserii obrazu podjął się David F. Sandberg (Annabelle: Narodziny zła), a w głównych rolach występują Zachary Levi (Thor: Mroczny świat), Mark Strong (Sherlock Holmes), Asher Angel (Jolene), Jack Dylan Grazer (Mój piękny syn) oraz Adam Brody (Mr. & Mrs. Smith). Solidny scenariusz obrazu daje gwarancję dobrej rozrywki dla całej rodziny.

Reżyseria: David F. Sandberg
Obsada: Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Adam Brody
Kraj: USA

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany 14-letni sierota zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Strong).


hbo go filmy

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce / TAKE ME SOMEWHERE NICE (2019) | film, kino drogi, komedia obyczajowa | 91m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.4/10

Dorastająca Alma (Sara Luna Zoric) jedzie z Amsterdamu do Mostaru, by spotkać się ojcem i poznać kraj swojego pochodzenia. Od początku jednak nic nie idzie zgodnie z jej planem. Kuzyn Emir (Ernad Prnjavorac) wita ją chłodno i szydzi z lekkości życia na zachodzie. Na domiar złego dziewczyna niespodziewanie wchodzi w namiętną relację z jego najlepszym przyjacielem Denisem (Lazar Dragojevic). To nieoczywiste trio rusza razem w nieznane, przemierzając tętniącą życiem Bośnię… Wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury w Rotterdamie, pięknie nakręcony debiut Eny Sendijarević nawiązuje do jej własnych doświadczeń. Urodzonej w Bośni i wychowanej w Holandii reżyserce udaje się uchwycić fenomen bycia „pomiędzy”. Bohaterka jej filmu odkrywa kulturę swoich przodków i podczas podróży zmienia się z dziewczyny w kobietę. W tę postać wciela się Sara Luna Zorić (krótki metraża Yulia & Juliet). W pozostałych rolach występują Lazar Dragojević (Pun mjesec), Ernad Prnjavorac (krótki metraż Big Leap), Sanja Burić (Grbavica) oraz Mario Knezović (Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia).

Reżyseria: Ena Sendijarevic, Ena Sendijarević
Obsada: Lazar Dragojević, Ernad Prnjavorac, Sara Luna Zoric, Sara Luna Zorić, Sanja Burić, Mario Knezović
Kraj: Holandia

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiera filmu „Pusta widownia” w ofercie HBO GO Polska

Już nie żyjesz: Sezon 2 | Oficjalny zwiastun od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner