Netflix prowadzi testy sterowania odtwarzaniem nagrań

Facebooktwitter


Netflix poinformował, iż prowadzi testy sterowania odtwarzaniem nagrań.

Netflix, 29.10.2019: Regularnie testujemy nowe funkcje, które mogą usprawnić korzystanie z serwisu Netflix. W ubiegłym miesiącu rozpoczęliśmy testy kilku dodatkowych ustawień odtwarzacza. Są to m.in.: możliwość zmiany jasności wyświetlacza telefonu z poziomu aplikacji, blokada ekranu, ułatwienie wyszukiwania ustawień języka i dźwięku oraz modyfikowanie prędkości odtwarzania na urządzeniach przenośnych.

Ostatni ze wspomnianych testów zebrał wiele opinii — zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W odpowiedzi na zgłaszane pytania chciałabym przedstawić więcej szczegółów tego testu.

Test dotyczy wyłącznie urządzeń mobilnych i daje użytkownikom możliwość wyboru prędkości odtwarzania materiałów na telefonach i tabletach: standardowej, spowolnionej (x0,5 lub x0,75) lub przyspieszonej (x1,25 lub x1,5). Ta funkcja jest już od dawna dostępna na odtwarzaczach DVD. Nasi użytkownicy często o nią prosili. Mogą z niej na przykład skorzystać osoby, które chcą ponownie obejrzeć ulubioną scenę, lub chcą odtworzyć odcinek w wolniejszym tempie, ponieważ oglądają w języku obcym.

Wsłuchaliśmy się w obawy twórców i dlatego nie objęliśmy tym testem większych ekranów, szczególnie telewizorów. Dostosowaliśmy także automatycznie wysokość dźwięku przy odtwarzaniu w zwolnionym i przyspieszonym tempie. Ponadto użytkownik, który chce obejrzeć coś nowego w niestandardowym tempie, musi za każdym razem potwierdzić swój wybór — ustawienia nie są zapisywane na podstawie ostatniego wyboru.

Nie planujemy wdrożyć żadnego z tych rozwiązań w najbliższym czasie. Decyzję, czy udostępnić te funkcje wszystkim użytkownikom, podejmiemy w oparciu o otrzymane opinie.

— Keela Robison, Wiceprezes


Polecamy również

Kathryn Hahn jako Pani Fletcher w miniserialu HBO na podstawie powieści Toma Perrotty debiutuje dziś w HBO i HBO GO

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 27 października 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner