Netflix śmiało dąży tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek – Star Trek: Discovery – informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.5]

Netflix_Star_Trek_infografika-topNetflix śmiało dąży tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek i odkrywa ulubione odcinki fanów kolekcji Star Trek.

Oglądasz… ostateczną granicę! Tuż przed 25 września czyli datą premiery serialu Star Trek: Discovery, Netflix prezentuje, które odcinki z 695 dostępnych w serwisie, fani kolekcji Star Trek kochają najbardziej i do których wielokrotnie wracają!

Panie Sulu: Ilu widzów obejrzało wszystkie 695 odcinków z kolekcji Star Trek dostępnych w serwisie Netflix? Lepiej ustawcie fazery na ogłuszenie, ponieważ prawie 12 tysięcy fanów spędziło ponad 536 godzin (czyli 22 dni), oglądając Star Trek. Dane pokazują, że odcinek Koniec gry: Część 1 i 2 z serii Star Trek: Voyager (sezon 7, odcinek 24) cieszy się największą popularnością i to do niego fani wielokrotnie wracają!

Nikogo nie zdziwi fakt, że pierwsze odcinki serii są oglądane przez największą liczbę widzów. Jednak wyjście poza to i przeanalizowanie wszystkich odcinków pod kątem tego, do których widzowie wielokrotnie wracają jest fascynujące i należy pamiętać, że niedokładne fakty mogą okazać się niebezpieczne (jak powiedziałby Spock). Okazuje się, że odcinki zawierające przedstawienie ikonicznych ras, postaci (Q) albo kapitanów w uniwersum Star Treka są najchętniej powtórnie oglądane. Oczywiście nie można zapomnieć także o podróżach w czasie czy porwaniach przez kosmitów!

Panie Sulu: Którą część przygód z całej kolekcji dostępnej w serwisie Netflix jest najbardziej popularna? Nie jest to takie oczywiste. Następne pokolenie i Seria oryginalna prowadzą w rankingu popularności, jednak Voyager i Stacja Kosmiczna to części, do których fani najchętniej wielokrotnie wracają. Pomimo mieszanych odczuć fanów na temat kolekcji Voyager, wielu z nich chętnie powraca do serii. W końcu każda kolekcja ma swoje zalety: Seria oryginalna debiut Klingonów, Następne pokolenie  przygotowuje grunt dla sequeli takich jak Stacja Kosmiczna czy Voyager. Stacja Kosmiczna jako pierwsza wprowadziła do telewizji historie podzielone na odcinki, a seria Voyager opowiada o losach okrętu pod wodzą pierwszej kobiety-kapitana. Fani mogą zdecydować, jak i kiedy oglądają każdą podróż w serwisie Netflix.

Netflix_Star_Trek_infografika-1

Podróż w nieznane zatrzymuje się tutaj. 25 września będzie miała miejsce premiera Star Trek: Discovery w 188 krajach (z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady). W serialu pojawi się nowy okręt i nowa załoga, jednak całość będzie utrzymana w tym samym duchu nadziei na lepszą przyszłość, jaki zainspirował wcześniejsze pokolenia. Panie Sulu, prędkość warp! Teraz!

LISTA ODCINKÓW, KTÓRE WIDZOWIE NAJCHĘTNIEJ POWTARZAJĄ:

SeriaSezonOdcinekTytuł odcinka
1Voyager724Koniec gry: Część 1 i 2
2Następne pokolenie326The Best of Both Worlds: Część 1
3Następne pokolenie41The Best of Both World: Część 2
4Voyager326Skorpion: Część 1
5Voyager41Skorpion: Część 2
6Voyager42Dar
7Voyager515Mroczna granica: Część 1 i 2
8Następne pokolenie216Jaki Q?
9Voyager13Podróże w czasie
10Następne pokolenie414Ślady

Czytaj również: Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 2 – w tym 2. sezon „The Expanse” i 4. sezon „BoJack Horseman” (08.09.2017)


 

O SERWISIE NETFLIX
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta 104 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

 METODOLOGIA
Netflix przeanalizował dane dotyczące oglądalności 104 milionów aktywnych użytkowników z ponad 190 krajów, którzy oglądali następujące serie dostępne w serwisie Netflix: Star Trek: Następne pokolenie, Star Trek: Enterprise, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Oryginalna seria, gwiazda Trek: Voyager. W analizie uwzględnił dane wychodzące poza domyślne aktywności użytkowników – w danych pominięto pierwsze dwa odcinki z każdego sezonu. „Ponowne oglądanie” jest definiowane jako ponownie oglądanie odcinka, który został wcześniej ukończony, przez co najmniej 6 minut.

Dodatkowo Netflix przygotował dwa filmy.

Jak korzystać z serwisu Netflix… w języku klingońskim

Star Trek Acapella – fani nucą czołówkę z Serii oryginalnej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...