Netflix zamawia serial animowany „Angry Birds: Summer Madness” – dalsze szczegóły

Facebooktwitter

Netflix i CAKE we współpracy z Rovio Entertainment zapowiadają nowy serial animowany Angry Birds: Summer Madness na podstawie kultowego uniwersum Angry Birds.

Bazujący na klimacie oraz humorze filmowej serii „Angry Birds” serial złożony z 40 jedenastominutowych odcinków trafi na ekrany w 2021 roku. Uniwersum „Angry Birds” zostanie pokazane widzom w zupełnie nowej odsłonie.

Streszczenie
W Angry Birds: Summer Madness ponownie zobaczymy Czerwonego, Bombę i Chucka oraz cały szereg nowych pierzastych postaci, które jako ptaszęta spędzają wakacje na obozie letnim pod okiem Mocarnego Orła stosującego wątpliwe metody wychowawcze. Wybuchowe wygłupy, niewiarygodne żarty i szalone letnie przygody przytrafiają się co krok, ponieważ ptaki naginają granice i łamią wszystkie zasady, odpierając bezczelne i wstrętne świnie, które obozują po drugiej stronie jeziora i z determinacją dążą do totalnej burdy!

Ta najnowsza produkcja wpisuje się w długoterminową współpracę między CAKE i Rovio, która obejmuje prawa do międzynarodowej dystrybucji rosnącego portfolio krótkometrażowych filmów bez dialogów firmy Rovio.

Światowa premiera „Angry Birds: Summer Madness”, wyprodukowanego przez CAKE we współpracy z Rovio Entertainment, odbędzie się w 2021 roku.

Ed Galton, dyrektor ds. komunikacji i dyrektor zarządzający w firmie CAKE, powiedział: „Angry Birds zmiażdżą mały ekran. Jesteśmy zachwyceni, że zrobimy to wspólnie z serwisem Netflix jako naszym światowym partnerem”.

Ville Heijari, dyrektor ds. marketingu w firmie Rovio, powiedział: „Animowane treści Angry Birds odgrywają kluczową rolę w naszej długoterminowej strategii franczyzowej. Po ponad dekadzie hitowych gier, filmów i licencjonowanych produktów Angry Birds po raz pierwszy pojawią się w formacie serialu. Jesteśmy zachwyceni kontynuacją naszej współpracy z CAKE i nie możemy doczekać się zaprezentowania świata »Angry Birds: Summer Madness« widzom serwisu Netflix”.

Curtis Lelash, dyrektor ds. oryginalnych seriali animowanych w firmie Netflix, powiedział: „Angry Birds są prawdziwym fenomenem wśród dzieci na całym świecie i cieszymy się, że możemy uwić dla nich gniazdko na Netflix, aby były jeszcze bardziej zwariowane”.

Informacje o firmie CAKE
CAKE jest wiodącą niezależną firmą rozrywkową specjalizującą się w produkcji, dystrybucji, tworzeniu, finansowaniu i rozwijaniu marek skierowanych do dzieci i rodzin. CAKE pracuje z renomowanymi producentami obrazów animowanych i aktorskich — między innymi z Rovio Entertainment Ltd, Fresh TV, Channel X oraz Animation Collective — nad światowym rozpowszechnianiem ich produktów. Ponadto CAKE współpracuje z firmami produkcyjnymi takimi jak Triggerfish Animation („Mama K’s Team 4” dla Netflix), Anima Estudios („Kosmiczne kurczaki w kosmosie” dla Disney EMEA) Paper Owl („Pablo” dla CBeebies), TeamTO („Angelo rządzi”, „Mighty Mike”), La Cabane i Thuristar („Mush-Mush and the Mushables”) oraz Kickstart Productions, z którymi wspólnie produkuje nowe i ekscytujące produkty rozrywkowe, przekształcając je w aspirujące marki. Wielokrotnie nagradzana firma CAKE niedawno zajęła 2. miejsce w prowadzonym przez Kidscreen rankingu dystrybutorów Hot50 na 2019 rok. Firma CAKE ma siedzibę w Londynie i kierowana jest przez Eda Galtona i Toma van Waverena.

Informacje o firmie Rovio Entertainment
Rovio Entertainment Corporation jest globalną firmą rozrywkową z branży gier. Stworzone przez nią gry mobilne zostały pobrane już 4,5 miliarda razy. Firma Rovio najlepiej znana jest z globalnej marki Angry Birds, która zaczęła się od popularnej gry mobilnej wypuszczonej w 2009 roku. Od tamtej pory Angry Birds ewoluowały z gier w rozmaite produkty rozrywkowe i konsumpcyjne na zasadzie licencji. Dzisiaj firma Rovio oferuje liczne gry mobilne i seriale animowane oraz wyprodukowała film „Angry Birds”, który już w dniu premiery zajął pierwszą pozycję na kinowych listach w 50 krajach. W sierpniu 2019 roku odbyła się premiera sequelu pt. „Angry Birds 2”. Rovio ma siedzibę w Finlandii, a akcje firmy notowane są na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z kodem giełdowym ROVIO.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 28 marca

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 28 marca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner