Premiery filmowe i nowe odcinki seriali w ofercie HBO GO Polska (13.08.2018)

Facebooktwitter

hbogo The Untouchables
Zgodne z planem wydawniczym HBO GO Polska na sierpień 2018 dziś swoją premierę w ofercie mają nowe filmy oraz nowe odcinki seriali:

The Untouchables / Nietykalni (1987) | film | 115m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.9/10

Ameryka czasów prohibicji. Do Chicago przybywa agent Eliot Ness (Kevin Costner). Jego zadaniem jest walka z handlem alkoholem oraz rozprawienie się z gangiem Ala Capone (Robert De Niro). Początki nie są łatwe – mężczyzna odkrywa, że miejscowa policja jest nieprzyzwoicie skorumpowana. Zdesperowany Ness prosi o pomoc doświadczonego funkcjonariusza – Jima Malone’a (Sean Connery). Z pomocą przychodzi im również pewien księgowy (Charles Martin Smith), który wpada na pomysł oskarżenia Capone o malwersacje podatkowe. Kryminał, z finezją zrealizowany przez laureata Srebrnego Lwa na MFF w Wenecji Briana De Palmę (Czarna Dalia), przywołuje czasy amerykańskiej prohibicji i krwawych rządów Ala Capone w Chicago. Aby wskrzesić ducha epoki, twórcy zadbali o doskonałą scenografię i kostiumy (nominacje do Oscara). W produkcji porywa również nastrojowa muzyka autorstwa genialnego Ennio Morricone. De Palma zadbał również o świetną obsadę. Brawurowe kreacje tworzą: dwukrotnie wyróżniony Oscarem Kevin Costner (Robin Hood: Książę złodziei), laureat Złotego Globu Robert De Niro (Poradnik pozytywnego myślenia), dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Andy Garcia (Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala) oraz Sean Connery (Oscar za najlepszą rolę drugoplanową).

Obsada: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcia, Robert De Niro, Richard Bradford, Jack Kehoe, Brad Sullivan, Billy Drago, Patricia Clarkson
Reżyseria: Brian De Palma
Gatunek: Kryminał, Dramat, Thriller


hbogo Iceman
Iceman / Człowiek z lodu (2017)
| film | 92m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Alpy Ötztalskie, 5300 lat temu. Neolityczny klan mieszka w pobliżu jeziora. Jego wodzem jest Kelab (Jürgen Vogel), którego zadaniem jest ochrona swoich bliskich i świętego Tineka. Pewnego dnia, w czasie kiedy mężczyzna jest na polowaniu, osada zostaje napadnięta. Większość członków grupy, łącznie z jego żoną i synem, zostaje zamordowanych. Z życiem uchodzi tylko jeden noworodek. Pełen złości i żalu Kelab postanawia się zemścić na oprawcach i wyrusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę ich śladem. Ekscytujący dramat przygodowy przedstawiający życie naszych przodków. Trzymająca w napięciu produkcja w reżyserii Felixa Randau (Gra na emocjach) przybliża mentalność prehistorycznego człowieka i impulsy, które nim kierowały. Zgrabnie skrojony scenariusz bazuje na współczesnych badaniach archeologicznych. Atutem filmu są przepiękne zdjęcia górskiego krajobrazu oraz doskonały montaż. Ciekawe kreacje tworzą zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie Jürgen Vogel (Miłość z przedszkola), André M. Hennicke (Młodość stulatka), Sabin Tambrea (Maria Skłodowska-Curie), Susanne Wuest (Widzę, widzę) oraz Martin Augustin Schneider. Produkcja została wyróżniona dwiema nominacjami do Niemieckiej Nagrody Filmowej.

Obsada: Jürgen Vogel, Susanne Wuest, André Hennicke, André M. Hennicke, Sabin Tambrea, Martin Schneider, Martin Augustin Schneider
Reżyseria: Felix Randau
Gatunek: Dramat

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner