HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 29 grudnia 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na grudzień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Vita i Virginia / VITA AND VIRGINIA (2018) | film, dramat, romantyczny | 105m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.5/10

Anglia, lata dwudzieste XX wieku. Vita Sackville-West (Gemma Arterton) jest zuchwałą, pochodzącą z arystokracji żoną dyplomaty, która nie chce być ograniczana przez swoje małżeństwo. Kiedy poznaje błyskotliwą Virginię Woolf (Elizabeth Debicki), natychmiast przyciąga ją ekscentryczny geniusz i enigmatyczny urok znanej pisarki. Kobiety szybko zaczyna łączyć intensywna, pełna namiętności relacja, która inspiruje Woolf do napisania jednego z jej największych dzieł – powieści „Orlando”.Oparta na faktach opowieść o niezwykłym związku, który wyprzedzał swoje czasy i bulwersował londyńskie elity. Stworzone przez Chanya Button dzieło pokazuje dwie charyzmatyczne artystki, które nie bały się podążać za swoimi pragnieniami i ambicjami. W ich role wcielają się nominowana do BAFTY Gemma Arterton (007 Quantum of Solace) oraz Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby). Obok nich w filmie pojawiają się nominowana do Złotego Globu Isabella Rossellini (Ze śmiercią jej do twarzy), Rupert Penry-Jones (Wszystko gra) oraz Peter Ferdinando (Królewna Śnieżka i Łowca).

Reżyseria: Chanya Button
Obsada: Isabella Rossellini, Gemma Arterton, Elizabeth Debicki, Emerald Fennell, Peter Ferdinando, Rupert Penry-Jones
Kraj: GBX i Y
/ X&Y (2018) | film, dramat | 108m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.5/10

Szwedzka reżyserka i artystka wizualna, Anna Odell, postanawia przeprowadzić eksperyment społeczny, w którym stara się rzucić wyzwanie stereotypom dotyczących płci w dzisiejszym społeczeństwie. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni konfrontuje się ze szwedzkim aktorem i męską ikoną – Mikaelem Persbrandtem. Do projektu zaprasza również szóstkę innych czołowych skandynawskich aktorek i aktorów. Mają oni zamieszkać z nią i z Persbrandtem oraz działać jako ich alter ego. Grupa rozpoczyna grę, w której nie ma reguł. Prowadzi to do prawdziwych konfliktów oraz zabawnych, czasami też absurdalnych i emocjonalnych sytuacji. Każdy z uczestników – Trine Dyrholm, Jens Albinus, Vera Vitali, Shanti Roney, Sofie Gråbøl i Thure Lindhardt – przez wiele tygodni będzie musiał cały czas „pozostać w swojej roli”.Intrygujący projekt wielokrotnie nagradzanej na festiwalach filmowych artystki Anny Odell (Återträffen). Produkcja wzbudziła dyskusję społeczną w Skandynawii na temat ról płciowych.

Reżyseria: Anna Odell
Obsada: Jan Abramson, Anna Odell, Jens Albinus, Thure Lindhardt, Anders Axelsson, Vera Vitali, Josephine Bauer, Trine Dyrholm, Max Claesson, Mikael Persbrandt
Kraj: Szwecja


Polecamy również

Netflix: Odliczanie do Nowego Roku czas zacząć

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 28 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner