Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 8 lutego 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na luty 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Kopciuszek / CINDERELLA (2015) | film, baśń, romantyczny | 101m | 7+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Osierocona przez ojca mądra i piękna Ella (Lily James) zdana jest na łaskę okrutnej macochy (Cate Blanchett) oraz jej wrednych córek. Jednak pewnego dnia los stawia na jej drodze księcia (Richard Madden), a dziewczyna postanawia wykorzystać swoją szansę. Pomaga jej w tym dobra wróżka (Helena Bonham Carter).Kolejna wyśmienita ekranizacja klasycznej baśni o Kopciuszku. Produkcja Disneya w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha zachwyca obsadą. W głównych rolach pojawiają się, takie gwiazdy jak: laureatka dwóch Oscarów Cate Blanchett (Blue Jasmine) czy dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Helena Bonham Carter (Miłość i śmierć w Wenecji). Obok nich występują Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again) oraz wyróżnieni Złotym Globem Richard Madden (serial HBO Gra o tron) i Stellan Skarsgård (miniserial HBO Czarnobyl). Wysokobudżetowa produkcja otrzymała nominację do Oscara za najlepsze kostiumy. Zarobiła też ponad pół miliarda dolarów na całym świecie.

Reżyseria: Kenneth Branagh
Obsada: Cate Blanchett, Lily James, Richard Madden, Helena Bonham Carter, Stellan Skarsgård
Kraj: USA

Opis dystrybutora
„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara® Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę.

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…Rafaël
/ RAFAEL (2018) | film, dramat | 101m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.5/10

Podczas arabskiej wiosny Tunezyjczyk Nazir (Nabil Mallat) i jego ciężarna żona Holenderka Kimmy (Melody Klaver) zmuszeni są uciekać. Holandia odmawia jednak wpuszczenia do kraju Nazira i zdesperowana kobieta sama leci do ojczyzny. Pragnący zobaczyć narodziny dziecka mężczyzna, ryzykuje przeprawę przez Morze Śródziemne jedną z wielu zdezelowanych łodzi. Gdy tylko dociera na brzeg Lampedusy, zostaje uznany za nielegalnego uchodźcę. Kimmy, będąc już w zaawansowanej ciąży, decyduje się jechać do Włoch, aby wydostać ukochanego z opresji.Oparta na faktach, trzymająca w napięciu opowieść o granicach, biurokracji, marzeniach oraz nieprawdopodobnej sile woli i miłości w reżyserii Bena Sombogaarta (Bride Flight). Obraz nawiązuje do kryzysu migracyjnego, który od kilku lat rozgrywa się na europejskim kontynencie. Odtwórcami głównych ról są Melody Klaver (Ostatnia zima wojny), Nabil Mallat (serial Bullets), Mehdi Meskar (U niej w domu), Medina Schuurman (serial Penoza) oraz Claude Musungayi (Traumland).

Reżyseria: Ben Sombogaart
Obsada: Melody Klaver, Nabil Mallat, Mehdi Meskar, Nawfel Bardad-Daidj, Medina Schuurman, Tine Joustra, Claude Musungayi
Kraj: Holandia


Polecamy również

Netflix: Locke & Key | Witamy w Key House – materiał wideo

HBO GO Polska: Premiera filmu „Między nami bliźniętami”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner