Netflix zapowiada pierwszy oryginalny serial turecki – informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.3]

netflix-logo---
Stambuł, 29 maja 2017 r. – Netflix, czołowy dostawca treści rozrywkowych na świecie, realizuje kolejne międzynarodowe projekty inwestycyjne. Serwis ogłosił właśnie rozpoczęcie prac nad swoim pierwszym oryginalnym serialem z Turcji.

W pełnym akcji, 10-odcinkowym serialu będą przewijały się wątki znane z otomańskich i tureckich legend i historii, a cała seria powstanie i zostanie wyprodukowana w Turcji. Światową premierę serialu zaplanowano na 2018 r.

Fabuła serialu skupia się wokół postaci młodego człowieka, który odkrywa w sobie niezwykłe umiejętności. Kiedy ciemne moce zaczynają zagrażać Stambułowi i chcą zrównać go z ziemią, bohater wraz z grupą przyjaciół-odmieńców musi wykorzystać swoje nadprzyrodzone siły, aby bronić miasta i całej ludzkości. Serial będzie ukazywał bogatą historię i kulturę Stambułu i zabierze widzów w niesamowitą podróż do serca tego magicznego miasta.

Producentem serialu na zlecenie Netflix jest studio O3 Medya z siedzibą w Stambule, zaś producentem wykonawczym – Onur Guvenatam. Nowy tytuł dołączy do szerokiej oferty tureckich treści, które można obecnie oglądać w serwisie Netflix.

– Z radością możemy już potwierdzić, że właśnie rusza produkcja pierwszego tureckiego serialu oryginalnego. Cieszymy się, że przy tym świeżym i ekscytującym projekcie będziemy współpracować ze studiem O3 Medya. Głęboko wierzymy, że Netflix to idealna platforma dla tego wyjątkowego tureckiego serialu. Więcej szczegółów zdradzimy jeszcze w tym roku – powiedział wiceprezes działu International Original Series w Netflix.
– Z wielką dumą ogłaszamy produkcję pierwszego oryginalnego serialu z Turcji. Jesteśmy przekonani, że powstanie tego nowego gatunku okaże się dla naszego rynku krokiem milowym i nowa produkcja odbije się echem nie tylko wśród tureckiej publiczność, ale znajdzie wiernych widzów na całym świecie – powiedział producent i współwłaściciel studia O3 Medya Onur Guvenatam.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 100 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Netflix zapowiada pierwszy oryginalny serial turecki – informacja prasowa

  1. „wątki znane z otomańskich i tureckich legend i historii”, czyli coś dla polskich widzów płci żeńskiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...