Netflix zapowiada produkcję nowego miniserialu dramatycznego na temat amerykańskiego kryzysu opioidowego „Painkiller”

Facebooktwitter

Netflix zapowiedział produkcję nowego miniserialu dramatycznego pt. „Painkiller” o genezie amerykańskiego kryzysu opioidowego.

Painkiller” zostanie stworzony w konsultacji z Patrickiem Raddenem Keefem („Dirty Money”) autorem artykułu „The Family That Built An Empire of Pain” opublikowanego w New Yorker, oraz Barrym Meierem, nagrodzonym Pulitzerem dziennikarzem i autorem głośnej książki „Pain Killer: An Empire of Deceit and the Origin of America’s Opioid Epidemic”. Ich prace będą materiałem bazowym dla serialu.

Eric Newman („Ludzkie dzieci”) będzie producentem wykonawczym serialu w ramach umowy ramowej z firmą Netflix, na mocy której pracuje jako showrunner seriali „Narcos” i „Narcos: Meksyk”.

Scenariusz stworzy wyróżniony nagrodą Emmy duet scenopisarzy, Micah Fitzerman-Blue i Noah Harpster („Cóż za piękny dzień”, „Transparent”), którzy będą również pełnić role showrunnerów i producentów wykonawczych.

Producentem wykonawczym będzie też zdobywca Oscara i nagrody Emmy Alex Gibney („Going Clear: Scientology and the Prison of Belief”, „Przekręt w Enronie”).

Wszystkie osiem odcinków miniserialu wyreżyseruje laureat sportowej nagrody Emmy Peter Berg („Pozostawieni”, „Friday Night Lights”).

Eric Newman: „Kreowany przez dziesięciolecia kryzys opioidowy stał się najgroźniejszym kryzysem zdrowia publicznego naszych czasów. W przeciwieństwie do innych epidemii narkotykowych, zrodzonych z przemytu i nielegalnej produkcji, ta epidemia została przepisana przez lekarzy, zatwierdzona przez rząd i wypromowana przez farmaceutycznego giganta w rękach jednej rodziny, która zarobiła biliony dolarów, nadużywając zaufania pacjentów i społeczeństwa. Jestem wdzięczny Micahowi i Noahowi oraz Alexowi za przedstawienie mi tej historii.  Opowieść Noaha i Micaha o tym, jak doszło do tego kryzysu, oparta na świetnym dziennikarstwie Patricka Raddena Keefe’a i Barry’ego Meiera, jest szokująca i przerażająca.  Czuję się zaszczycony, mogąc pracować z Alexem Gibneyem, i cieszę się ogromnie, że Peter Berg dołączy do naszego zespołu jako reżyser”. 

Peter Berg: „Jestem naprawdę podekscytowany, że będę mógł dogłębnie zbadać genezę tej opioidowej farsy. Według mnie firmy zarabiające na śmierci i nałogu zasługują na to, by ujawnić, w jaki sposób prowadzą swoją działalność”.

Cindy Holland, wiceprezes ds. treści w Netflix: „Eric Newman od lat po mistrzowsku przedstawia realia handlu narkotykami i cieszę się, że dołączy do Alexa Gibneya, Micaha Fitzermana-Blue i Noaha Harpstera, aby przybliżyć widzom epidemię opioidową. Razem z reżyserią Petera Berga „Painkiller” ma szansę ujawnić prawdziwy wymiar tragedii kryjącej się za nagłówkami gazet”.


Painkiller | serial, sezon 1, 8 odcinków

Opis Netflix: Serial dramatyczny opowiadający o początkach kryzysu opioidowego.

Gatunki: Dramaty telewizyjne, Amerykańskie seriale i programy


Polecamy również

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie – 20 lutego

Netflix: Formula 1: Jazda o życie — sezon 2 | Oficjalny zwiastun

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner