Netflix zapowiada produkcję pierwszych seriali i filmów na podstawie dzieł Marka Millara

Facebooktwitter


Hollywood, Kalifornia — wtorek, 17 lipca 2018 r. — Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, zapowiedział dzisiaj produkcję pierwszych filmów i seriali na podstawie dzieł Marka Millara.

W zeszłym roku firma Netflix zakupiła należące do słynnego autora wydawnictwo Millarworld i od tego czasu wspólnie z nim i jego żoną Lucy angażuje się w realizację wielu różnych projektów. Jednym z owoców tej współpracy jest The Magic Order — pierwszy komiks Netflix, który z miejsca stał się bestsellerem: tak ogromną popularnością żadna nowa seria komiksów nie cieszyła się od niemal 20 lat.

„Wraz z Lucy współpracujemy z firmą Netflix już od jedenastu miesięcy i muszę powiedzieć, że jak dotąd wszystko przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. To niezwykle ekscytujące, gdy raz na kilka lat możesz obejrzeć film na podstawie swojego dzieła, ale gdy tak jak teraz wszystko dzieje się jednocześnie i z udziałem tak wielkich talentów, to po prostu brakuje mi słów na wyrażenie swojego entuzjazmu. Przez ostatnie 18 miesięcy kontaktowałem się z reżyserami i scenarzystami, których do tej pory szczerze podziwiałem, a dziś mam zaszczyt z nimi pracować. Tego rodzaju okazja nie trafia się codziennie. Nigdy nie zdarzyło mi się tworzyć w środowisku przepełnionym takim duchem kreatywności. Każdego ranka aż mnie korci, żeby jak najszybciej włączyć komputer” — powiedział Millar.

Wśród planowanych seriali oryginalnych znalazły się następujące tytuły:

Jupiter’s Legacy

Jupiter’s Legacy to historia o pierwszym na świecie pokoleniu amerykańskich superbohaterów, które swoje moce otrzymało w latach 30. ubiegłego wieku. Dziś jego przedstawiciele mają status prawdziwych legend, ale ich obdarzone podobnymi zdolnościami dzieci nie są skłonne iść w ślady rodziców. Showrunnerem serialu i reżyserem pierwszego odcinka będzie Steven S. DeKnight (Marvel: Daredevil, Spartakus, Buffy: Postrach wampirów), który niedawno podpisał z firmą Netflix umowę ramową. Producentami wykonawczymi będą DeKnight oraz Lorenzo di Bonaventura i Dan McDermott.

netflix Steven DeKnight Headshot

American Jesus

Dwujęzyczny (hiszpańsko-angielski) serial American Jesus opowiada o losach dwunastolatka, który nagle odkrywa, że powrócił na Ziemię jako Jezus Chrystus. Potrafi zmieniać wodę w wino, uzdrawiać chromych, a być może nawet wskrzeszać zmarłych! Jaką rolę odegra w starciu zapowiadanym od tysięcy lat? Showrunnerami i producentami wykonawczymi nowej produkcji będą Everardo Gout (Marvel: Luke Cage, Sacred Lies, Mars, Banshee, Aquí en la Tierra ) i Leopoldo Gout (Gra o wszystko, Instinct). Pierwszy z braci będzie także reżyserem planowanego serialu.

Projekty filmowe obejmują następujące tytuły:

Empress

Królowa Emporia jest żoną najgorszego (dosłownie) dyktatora w całej galaktyce — króla Moraxa. Po tym, jak wraz z dziećmi ucieka z pałacu, musi ukrywać się przed Moraxem i jego armią, nawet jeśli oznacza to konieczność nieustannego teleportowania się z planety na planetę. Adaptacją komiksu na film pełnometrażowy zajmuje się scenarzystka Lindsey Beer (Kingkiller Chronicle, Sierra Burgess jest przegrywem (wkrótce w serwisie Netflix) i Wizards of Once (na zlecenie DreamWorks Animation)). Za produkcję odpowiadać będą Joe Roth i Jeff Kirschenbaum (The Voyage of Doctor Dolittle, Czarownica).

Huck

W spokojnym nadmorskim miasteczku Huck wykorzystuje swoje niezwykłe moce, aby każdego dnia zrobić choć jeden dobry uczynek. Mieszkańcy w ramach wdzięczności obiecują nie zdradzać nikomu sekretu jego zdolności. Gdy jednak za sprawą nieznajomego przybysza informacje na ten temat przedostają się do mediów, wybucha prawdziwa sensacja, a dla Hucka rozpoczyna się przygoda, która zmieni jego życie. Za adaptację komiksu na film pełnometrażowy odpowiada Ted Melfi (Ukryte działania, Mów mi Vincent) . Producentami będą Neal H. Moritz i Toby Jaffe.

Sharkey The Bounty Hunter

Sharkey to łowca głów, który ściga przestępców po całej galaktyce w swojej podrasowanej furgonetce lodziarza wyposażonej w napęd rakietowy. Teraz wraz ze swoim dziesięcioletnim towarzyszem wyrusza w podróż po nowym, fantastycznym uniwersum, aby zdobyć największą nagrodę w dotychczasowej karierze. W przyszłym roku Sharkey the Bounty Hunter zostanie wydany jako komiks Millarworld/Netflix. Nad scenariuszem opartego na nim filmu pełnometrażowego pracuje obecnie Michael Bacall (Scott Pilgrim kontra świat, 21 Jump Street).

 

Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 130 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o Marku Millarze i wydawnictwie Millarworld
Wydawnictwo Millarworld, które jest jednostką zależną Netflix, prowadzą Mark i Lucy Millarowie. Dzieła, które powstały w wydawnictwie, w tym m.in. Wanted, Kingsman, Reborn, Empress — Cesarzowa, Kick-Ass, czy Jupiter’s Legacy — Dziedzictwo Jowisza, zyskały ogromną popularność na całym świecie. Marki wydawnictwa Millarworld w ciągu ostatnich czternastu lat były wykorzystywane w wielu branżach, w tym w wydawniczej, filmowej, odzieżowej, gier wideo i zabawek dla dzieci. Podczas współpracy z wydawnictwem Marvel Mark Millar stworzył kilka bestsellerów, które miały ogromny wpływ na ostateczny kształt filmowego uniwersum Marvela. Jego seria komiksów The Ultimates została okrzyknięta przez Time Magazine komiksem dziesięciolecia, a Czerwony Syn nadal pozostaje najlepiej sprzedającym się komiksem o Supermanie.


Czytaj również:

Planowane premiery filmów i seriali w ofercie Netflix Polska na sierpień 2018 – lista nieoficjalna

Premiery w ofercie Netflix Polska (20.07.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner