Netflix zaprasza sześcioro twórców z Japonii do stworzenia Anime Oryginalnych

Facebooktwitter

CLAMP, Shin Kibayashi, Yasuo Ohtagaki, Otsuichi, Tow Ubukata i Mari Yamazaki znajdą swój nowy artystyczny dom w serwisie Netflix.

Tokio — 25 lutego 2020 r. — firma Netflix dzisiaj ogłosiła zawarcie partnerstwa z sześciorgiem japońskich twórców, którzy stworzą dla niej oryginalne seriale anime adresowane do fanów z całego świata. Współpraca ta stanowi element szerszej strategii mającej na celu nieustanne poszerzanie oferowanej przez serwis najlepszej w swojej klasie biblioteki produkcji anime głęboko osadzonych w japońskiej tradycji twórczej.

W skład wybranej szóstki twórców wchodzą CLAMP („Cardcaptor Sakura”), Shin Kibayashi („Zapiski detektywa Kindaichi”), Yasuo Ohtagaki („Mobile Suit Gundam: Thunderbolt”), Otsuichi („Goth”), Tow Ubukata („Mardock Scramble”) i Mari Yamazaki („Thermae Romae”). Każdy z członków tego złożonego z rysowników, powieściopisarzy, scenarzystów i filmowców zespołu w znacznym stopniu przyczynił się do eksplozji popularności anime na całym świecie.

Partnerstwa te doskonale wpisują się w strategię serwisu Netflix, która zakłada wspieranie gatunku anime oraz lokalnych twórców. W zeszłym roku Netflix zawarł umowy produkcyjne z pięcioma japońskimi studiami animacji: Production I.G, bones, anima, David Production i Sublimation. Netflix będzie sukcesywnie poszerzać procesy kreatywne oraz produkcyjne, by przedstawiać widzom najbardziej ambitne i wybitne dzieła anime. Wraz z ich twórcami firma Netflix postara się także zaoferować swoim użytkownikom wydawnictwa książkowe i produkty konsumenckie, które pozwolą im doświadczyć świata nowych seriali również poza ekranem.

Jak mówi Taiki Sakurai, główny producent działu anime firmy Netflix: „Ogromnie się cieszę, że wraz z tymi wybitnymi twórcami, stworzymy najlepsze w swoim rodzaju anime dla serwisu Netflix. Te partnerstwa doskonale wpisują się w strategię inwestycyjną, która wspiera powstawanie japońskich anime, umożliwiając ich twórcom pokazywanie odważnych i nowatorskich opowieści widzom z całego świata. W końcu świat anime nie zna granic narracji”.

Własnymi słowami…

  • Nanase Ohkawa, CLAMP: „Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy. Nie możemy doczekać się dnia, w którym seriale, które stworzymy wspólnie z Netflix, dotrą do fanów w 190 krajach świata”.
  • Shin Kibayashi: „Jako twórca z Japonii czuję się spełniony, pracując nad serialem dla Netflix, który dotrze do publiczności na całym świecie. Cieszę się, że już wkrótce będę mógł stworzyć nowe postaci, światy i opowieści”.
  • Yasuo Ohtagaki: Taka możliwość dotarcia do widzów na całym świecie to dla artysty prawdziwy zaszczyt. Z mojego domowego poletka, jakim jest japońska manga, przeniosłem się do światowej pierwszej ligi. To wspaniała chwila, która umacnia moją wiarę w moją twórczość i dodaje mi skrzydeł”.
  • Otsuichi: „Udział w powstawaniu serialu realizowanego przez Netflix wymaga ogromnej determinacji. Wyobrażam sobie, że udostępnienie mojej pracy widzom w 190 krajach jednocześnie będzie jak udział w światowych mistrzostwach artystycznych. Myśl o tym, że publiczność na całym świecie chce oglądać nowe seriale anime, jest wprost niesamowita”.
  • Tow Ubukata: „Jestem dumny, że mogę dołączyć do zespołu Netflix, w którego skład wchodzą najlepsi twórcy z całego świata! Z ogromną chęcią będę tworzył spektakularne seriale z motywami kosmosu i science fiction, które fani na całym świecie z pewnością pokochają”.
  • Mari Yamazaki: „Bardzo jestem ciekawa, jak fanom na całym świecie spodobają się stworzone przez nas seriale. Ich reakcje z pewnością pozwolą mi stać się lepszą artystką i tworzyć kolejne dzieła. Moim priorytetem jest tworzenie seriali, które przekroczą granice kulturowe i poruszą serca użytkowników Netflix na całym świecie”.

Dodatkowe informacje o nowych serialach zostaną ogłoszone wkrótce. Yabai-ne!

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


Polecamy również

Premiery w ofercie Netflix Polska – 24-25 lutego

Top 10 – co jest najpopularniejsze w serwisie Netflix – nowa funkcjonalność

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner