Ocarowy reżyser Damien Chazelle dołącza do Netflixa z nowym serialem „The Eddy” – informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

damien-chazelle-1Hollywood, USA – 1 września 2017 r. – Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, zapowiedział dzisiaj premierę swojego nowego oryginalnego serialu The Eddy, autorstwa zdobywcy Oscara Damiena Chazelle. Ośmioodcinkowy serial powstanie w wytwórni IMG i będzie dostępny wyłącznie w serwisie Netflix dla użytkowników platformy na całym świecie.

Producentem wykonawczym serialu jest Damien Chazelle, który odpowiada też za reżyserię dwóch odcinków, a scenariusz napisał pięciokrotny laureat nagrody BAFTA i zdobywca Oliviera Jack Thorne (Skarb narodów, To właśnie Anglia, Cudowny chłopak). The Eddy to ośmioodcinkowy dramat muzyczny. Zdjęcia do serialu kręcone będą we Francji. W produkcji pojawią się dialogi w języku francuskim, angielskim i arabskim. Producentem wykonawczym serialu został zdobywca Emmy Alan Poul (Sześć stóp pod ziemią, Newsroom). Muzykę napisze sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard (album Jagged Little Pill Alanis Morissette, album Bad Michaela Jacksona). The Eddy to kolejna inwestycja Netfliksa w europejskie produkcje, po takich serialach jak brytyjski The Crown czy – mający niedługo swoją premierę – niemiecki Dark.

The Eddy to dramat muzyczny, którego akcja osadzona jest we współczesnym wielonarodowym Paryżu. Fabuła serialu kręci się wokół pewnego klubu, jego właściciela, grającej w nim kapeli i chaotycznego miejskiego świata, jaki ich otacza.
– Zawsze marzyłem o tym, żeby kręcić w Paryżu. Do tego wizja współpracy z Jackiem, Glennem i Alanem jest niezwykle ekscytująca. Bardzo się cieszę, że to właśnie w serwisie Netflix znalazło się miejsce dla tego projektu – mówi Damien Chazelle.

– Dzieła Damiena zawsze są pełne emocji i elektryzują widzów. Skomplikowana i pełna napięć relacja perkusisty i jego nauczyciela w Whiplash czy historia dwójki rozdartych kochanków z Los Angeles w La La Land – każdy jego projekt posiada własny rytm. Bardzo cieszymy się, że zarówno on, jak i Jack, Glen, i reszta ekipy będą mogli wspólnie realizować swoją wizję serialu dla serwisu Netflix. Nie możemy sobie wyobrazić lepszej lokalizacji dla tej produkcji niż Francja. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli zaprezentować ten odważny, międzynarodowy i wielojęzyczny projekt widzom na całym świecie – komentuje Erik Barmack, wiceprezes ds. międzynarodowych treści oryginalnych w firmie Netflix.

– Zespół kreatywny, który odpowiada za tworzenie serialu The Eddy to prawdziwi wizjonerzy. Nie możemy już doczekać się, aby pokazać światu owoce ich pracy. Ten projekt to kwintesencja międzynarodowych treści na bardzo wysokim poziomie. Jest to też jeden z pierwszych projektów tego typu od IMG. Niezwykle cieszymy się, że będziemy mogli przedstawić go szerokiej widowni za pośrednictwem serwisu Netflix – mówi Chris Rice, partner w WME | IMG.

Serial wyprodukuje należąca do Patricka Spence’a i Katie Swinden wytwórnia Fifty Fathoms. Producentami wykonawczymi będą, obok Chazelle’a, Thorne’a, Poula i Ballarda, sam Spence (Guerilla, Fortitude) i Swinden (Luther, Peaky Blinders) – laureaci nagrody BAFTA.

Informacje o firmie IMG
IMG jest globalnym liderem w dziedzinie sportu, organizacji wydarzeń, mediów i mody, działającym w ponad 30 krajach. Firma reprezentuje i zajmuje się interesami najlepszych na świecie sportowców i ludzi ze świata mody; każdego roku organizuje wiele wydarzeń na żywo oraz imprezy rozrywkowe na potrzeby różnych marek; jest także wiodącym niezależnym producentem oraz dystrybutorem mediów sportowych i rozrywkowych. IMG specjalizuje się w organizacji treningów sportowych, procesie rozwoju ligi, a także w kwestiach marketingu, mediów i licencji dla różnych branż, organizacji sportowych czy instytucji akademickich. IMG jest również liderem rynku pod względem koprodukcji – firma sprzedała niedawno prawa do seriali Nocny recepcjonista czy Dirk Gently do ponad 190 krajów; była także odpowiedzialna za lokalną sprzedaż seriali Top of the Lake: China Girl, Młodego papieża i serialu Britannia, który wkrótce będzie dostępny na platformie Sky oraz Amazon. IMG współfinansuje także i zajmuje się sprzedażą produkcji w ramach nadchodzących projektów, czyli serialu Killing Eve stworzonego przez Phoebe Waller-Bridge i The First autorstwa Beau Willimona.

Informacje o firmie Fifty Fathoms
Studio produkcyjne Fifty Fathoms powstało w 2010 roku. Prowadzą je Patrick Spence i Katie Swinden. Ich najnowsze produkcje to m.in.: serial GUERRILLA dla stacji Showtime i Sky Atlantic – napisany i wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Johna Ridleya (Zniewolony. 12 Years A Slave), w którym występują Idris Elba, Freida Pinto, Babou Ceesay, Rory Kinnear, Denise Gough, Zawe Ashton i Danny Mays; 6-odcinkowy serial dramatyczny THE A WORD autorstwa Petera Bowkera, wyprodukowany dla BBC1 i Sundance z Chrisem Ecclestonem i Morven Christie w rolach głównych; FORTITUDE – serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w Arktyce, stworzony przez Simona Donalda, zrealizowany dla Sky Atlantic i serwisu Amazon, ze Stanleyem Tuccim, Dennisem Quaidem, Michaelem Gambonem, Sofie Grabol, Kenem Stottem, Richardem Dormeemr i Chrisem Ecclestonem oraz pełnometrażowy film MARVELLOUS, którego scenariusz napisał Peter Bowker, wyprodukowany dla BBC2, z Tobym Jonesem w roli głównej, wyreżyserowany przez Juliana Farino. Film zdobył trzy nagrody BAFTA w 2015 roku (Film, Reżyseria, Aktorka drugoplanowa) i dwie nominacje (Scenariusz oryginalny i Aktor pierwszoplanowy) oraz kilka nagród RTS, BPG i Writers Guild Awards.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta 104 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...