Po raz pierwszy w historii do konkursu głównego Festiwalu w Cannes zakwalifikowały się filmy produkcji Netfliksa – Okja w reżyserii Bonga Joon Ho i The Meyerowitz Stories (New and Selected) Noaha Baumbacha

Facebooktwitter

Okja00540.NEFPo raz pierwszy w historii oryginalne produkcje Netfliksa zakwalifikowały się do konkursu głównego festiwalu w Cannes. O Złotą Palmę powalczą filmy Okja w reżyserii Bonga Joon Ho i The Meyerowitz Stories (New and Selected) Noaha Baumbacha. Oba filmy pojawią się w serwisie Netflix na całym świecie jeszcze w tym roku.

Paryż, 13 kwietnia 2017 r. – Przedstawiciele 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili dzisiaj oficjalną selekcję filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji imprezy. Do konkursu głównego trafiły dwie oryginalne produkcje serwisu Netflix. Konkursowe filmy trafią na platformę Netflix na całym świecie jeszcze w tym roku.

W konkursowej stawce znalazły się dwa spośród najnowszych pełnometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych przez Netfliksa – The Meyerowitz Stories (New and Selected) i Okja. Oba filmy będą miały swoją premierę właśnie podczas 70. edycji festiwalu. Bong Joon Ho, reżyser filmu Okja, zawita do Cannes już po raz piąty.

OKJA 022 - 174.arw

– Jestem zaszczycony, że po raz kolejny mogę wziąć udział w festiwalu w Cannes – tym razem z filmem Okja i Netfliksem. Bardzo się cieszę, że to właśnie mój film jest pierwszą produkcją Netfliksa, która zakwalifikowała się do konkursu głównego – powiedział Bong Jon Ho.

– Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes nie ma sobie równych, jeśli chodzi o różnorodność historii prezentowanych tu przez najbardziej cenionych twórców z całego świata. Niezmiernie cieszymy się z możliwości pokazania po raz pierwszy naszych dwóch długo oczekiwanych tytułów w reżyserii Noaha Baumbacha i Joon-ho Bonga na tym prestiżowym forum – powiedział Ted Sarandos, Chief Content Officer w serwisie Netflix.

W filmie The Meyerowitz Stories (New and Selected) napisanym i wyreżyserowanym przez Noaha Baumbacha zagrali między innymi Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Elizabeth Marvel, Grace Van Patten i Emma Thompson. To międzypokoleniowa opowieść o dorosłym rodzeństwie usiłującym uwolnić się spod wpływu starzejącego się ojca. Producentami filmu są IAC Films, Scott Rudin, Baumbach, Lila Yacoub i Eli Bush.

Okja

W filmie Okja w reżyserii Joon-ho Bonga występują Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Giancarlo Esposito, Steven Yeun, Lily Collins, Devon Bostick, Daniel Henshall, Shirley Henderson, Hee Bong Byun, Je Moon Yoon, Woo Sik Choi oraz debiutująca na ekranie An Seo Hyun. Obraz według scenariusza Bonga i Jona Ronsona przedstawia historię młodej dziewczyny (An Seo Hyun), która zrobi wszystko, by powstrzymać potężną międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela — ogromnego zwierzęcia o imieniu Okja. Film został wyprodukowany przez studia Plan B Entertainment, Lewis Pictures i Kate Street Picture Company we współpracy z Netfliksem.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 93 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źrodło: Materiały prasowe firmy Netflix Inc.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner