Premiery filmów animowanych w ofercie HBO GO Polska – Lego. Przygoda 2, Auta, Auta 2 i Herkules

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś cztery nowe filmy animowane.

Dzisiejsze nowości

LEGO. Przygoda 2 / THE LEGO MOVIE 2: THE SECOND PART (2019) | film animowany, komedia | 107m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.6/10

Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko znacznie szybciej niż można to odbudować. Aby ich pokonać oraz przywrócić spokój i harmonię w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman oraz grupa ich przyjaciół wyruszą w podróż do odległych, niezbadanych światów, w tym galaktyki pełnej fantastycznych planet, dziwnych postaci i chwytliwych piosenek. Druga część pełnej przygód i dobrego humoru opowieści ze świata LEGO. Wyreżyserowana przez mające na swoim koncie Nagrodę ‘Spirit of Slamdance’ Mike’a Mitchella (Shrek Forever) animacja zapełnia młodym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Swoich głosów bohaterom w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Marek Barbasiewicz, Wojciech Paszkowski, Artur Barciś oraz Michał Szpak.

Reżyseria: Mike Mitchell
Obsada: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett, Tiffany Haddish, Stephanie Beatriz
Kraj: USA


Auta / CARS (2006) | film animowany, komedia | 112m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7.1/10

Zygzak McQueen to młody i bardzo ambitny samochód wyścigowy, któremu marzy się wielki sukces. W tym celu starannie przygotowuje się do startu w wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Na skutek splotu pewnych okoliczności nieoczekiwanie trafia do maleńkiego miasteczka o nazwie Chłodnica Górska, leżącego nieopodal słynnej autostrady 66. Szybko zaprzyjaźnia się z jego ekscentrycznymi mieszkańcami, wśród których szczególną sympatią darzy: Sally – Porsche 2002, Wójta Hudsona – podstarzałe auto o tajemniczej przeszłości i Złomka – zardzewiałą ciężarówkę. Pobyt w miasteczku zaowocuje nie tylko nowymi przyjaźniami, ale przede wszystkim zmianą postawy wobec życia. Zygzak zrozumie, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż trofea i sława.

Reżyseria: John Lasseter, Joe Ranft
Kraj: USA


Auta 2 / CARS 2 (2011) | film animowany, komedia | 103m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.1/10

Legenda wyścigów Zygzak McQueen nadal mieszka w Chłodnicy Górskiej przy autostradzie 66 i przyjaźni się ze Złomkiem. Pewnego dnia niepokonany Zygzak otrzymuje kuszącą propozycję. Zostaje zaproszony do udziału w prestiżowych zawodach World Grand Prix, które mają wyłonić najszybsze auto świata. McQueen wyrusza w towarzystwie Złomka w pełną przygód podróż, podczas której zmierzy się z groźnymi rywalami, w tym z aroganckim Francesco Bernoullim. Jego kompan też nie będzie narzekał na nudę. Przypadek sprawi, że zostanie wzięty za szpiega… Auta 2 to sequel przebojowej produkcji z 2006 roku, wyprodukowanej w legendarnej wytwórni Pixar. Za reżyserię obrazu ponownie odpowiadał zdobywca Oscara John Lasseter (Dawno temu w trawie, cykl Toy Story), a wspomagał go w tym producent Mrówki Z i Ratatuja, Brad Lewis. Film wyróżnia się niesamowitą dynamiką – jest w nim dużo więcej akcji, wyścigów i kolizji niż w części pierwszej. Fabułę wzbogacono z kolei wątkiem szpiegowskim, dzięki czemu perypetie bohaterów wydają się jeszcze ciekawsze i bardziej pomysłowe. A wszystko to perfekcyjnie zrealizowane, dopieszczone w każdym detalu. Obraz odniósł komercyjny sukces, był też nominowany do Złotego Globu (najlepsza animacja) i, w siedmiu kategoriach, do nagród Annie. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Piotr Adamczyk, Witold Pyrkosz, Agnieszka Dygant i Piotr Fronczewski. Twórcą muzyki do filmu jest laureat Oscara Michael Giacchino (Ratatuj, Odlot).

Reżyseria: John Lasseter, Brad Lewis
Kraj: USA


Herkules / HERCULES (1997) | film animowany, komedia | 89m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7.3/10

Żyjący wśród śmiertelników Herkules jest niezwykle silnym młodym człowiekiem. Niespodziewanie dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu – jest synem bogów olimpijskich, który trafił na ziemię na skutek intryg Hadesa. Aby wrócić na Olimp, musi wykonać szereg niełatwych zadań. Czy mocarnemu, obdarzonemu dobrym sercem Herkulesowi uda się wrócić do krainy bogów? Nawiązujący do greckiego mitu film jest wspólnym dziełem Rona Clementsa i Johna Muskera, twórców Małej Syrenki, Aladyna, Planety skarbów oraz Księżniczki i żaby. Herkules, 35. pełnometrażowy film animowany stworzony w wytwórni Walta Disneya, zachwyca klasyczną animacją i bogactwem szczegółów. Obraz otrzymał cztery Nagrody Annie, a nagrana specjalnie na jego potrzeby piosenka “Go The Distance” była nominowana do Oscara i Złotego Globu.

Reżyseria: Ron Clements, John Musker
Kraj: USA


Polecamy również

HBO GO Polska: Zmiany w ramówce na MARZEC 2020

Prawie 30 filmów zostało przeznaczonych do usunięcia z oferty Netflix Polska w dniu 1 kwietnia 2020r.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner