Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 13 lipiec 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowe filmy:

Grand Budapest Hotel (2014) | film, komedia, komedia obyczajowa | 96m | 12+ |
IMDb: 8.1/10

Gustave H (Ralph Fiennes) jest legendarnym konsjerżem pracującym w okresie międzywojennym w słynnym europejskim hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem jest lobby boy Zero Moustafa (Tony Revolori). Mężczyźni stają się świadkami wielu wydarzeń, takich jak chociażby kradzież oraz odzyskanie bezcennego renesansowego obrazu, czy szalona batalia o ogromny, rodzinny majątek. Wszystko to okraszone brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach. Akcja toczy się w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie. Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Wes Anderson (Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom) przedstawia ekscytującą i wielowymiarową opowieść o Europie okresu międzywojennego. W obrazie jest wszystko co charakteryzuje styl tego artysty: ironiczne poczucie humoru, barokowy przepych oraz przepięknie wystylizowane, symetryczne kadry. Reżyser bezbłędnie żongluje gatunkami. W filmie można znaleźć elementy kina akcji, horroru, melodramatu i farsy. W obsadzie pojawia się cała plejada gwiazd z dwukrotnie nominowanym do Oscara Ralphem Fiennesem (Lista Schindlera) na czele. Obok niego występują: Tony Revolori (Spider-Man: Homecoming), F. Murray Abraham (Amadeusz), trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Willem Dafoe (American Psycho) oraz laureat Nagrody Akademii Adrien Brody (Pianista). Produkcja zdobyła cztery Oscary – w tym w kategoriach „najlepsza scenografia” i „najlepsze kostiumy”.

Reżyseria: Wes Anderson
Obsada: Mathieu Amalric, Ralph Fiennes, Tony Revolori, Adrien Brody, F. Murray Abraham
Kraj: USA

Grand Budapest Hotel – zwiastun

Opis dystrybutora: „Grand Budapest Hotel”, to najnowszy film Wesa Andersona, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina, łączącego magię z realizmem reżysera: „Genialnego klanu”, „Fantastycznego pana lisa” i „Moonrise Kingdom. Kochanków z księżyca”.

„Grand Budapest Hotel” opowiada o niezwykłych przygodach ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej.

„Grand Budapest Hotel” to fenomenalna obsada aktorska: nominowany do Oscara Ralph Fiennes („Lista Schindlera”), nagrodzony Oscarem F. Murray Abraham („Amadeusz”), Mathieu Amalric („Wenus w futrze”), nagrodzony Oscarem Adrien Brody („Pianista”), nominowany do Oscara Willem Dafoe („Pluton”), Jeff Goldblum („Jurassic Park”), nominowany do Oscara Jude Law („Sherlock Holmes”), nominowany do Oscara Bill Murray („Między słowami”), nominowany do Oscara Edward Norton („Podziemny krąg”), nominowana do Oscara Saoirse Ronan („Pokuta”), Jason Schwartzman („Maria Antonina”), nagrodzona Oscarem Tilda Swinton („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), nominowany do Oscara Tom Wilkinson („Goło i wesoło”) i Owen Wilson („O północy w Paryżu”).


Ostatni układ / ONE LAST DEAL (2018) | film, dramat | 91m | 12+ |
IMDb: 7.6/10

Ponad siedemdziesięcioletni Olavi (Heikki Nousiainen) ma w końcu iść na zasłużoną emeryturę. Mężczyzna dla którego praca zawsze była najważniejsza zupełnie nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niej życia. Pewnego dnia podczas jednej z aukcji dzieł sztuki pewien obraz przykuwa jego uwagę. W ocenie Olaviego jego cena została zaniżona. W tym samym czasie córka mężczyzny Lea (Pirjo Lonka), której nie widział od lat, prosi go o pomoc w opiece nad swoim nastoletnim synem Ottem (Amos Brotherus). Razem z wnukiem Olavi zaczyna badać historię wypatrzonego obrazu. Odkrywają, że jego autorem jest Ilya Repin. Handlarzowi udaje się kupić obraz. Gdy jednak pracownicy domu aukcyjnego zdają sobie sprawę, że nastąpił błąd przy wycenie dzieła, występują przeciwko mężczyźnie. Klaus Härö (Moje matki) staje za kamerą, aby opowiedzieć historię doświadczonego handlarza sztuki, który próbuje pożegnać się z zawodem i przejść na emeryturę. Mówi również o skomplikowanych relacjach, jakie łączą bohatera z rodziną, która była zawsze dla niego na drugim miejscu. Twórca w ciekawy sposób buduje postać i jej wewnętrzne dylematy. W głównej roli pojawia się Heikki Nousiainen (Listy do Ojca Jakuba). W obsadzie znaleźli się także Pirjo Lonka (Ylikävely) oraz Amos Brotherus (Koirat eivät käytä housuja).

Reżyseria: Klaus Härö
Obsada: Heikki Nousiainen, Pirjo Lonka, Pirjo Lonka, Amos Brotherus, Amos Brotherus, Stefan Sauk, Juuso Kuusisto, Pertti Sveholm
Kraj: Finlandia


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...