Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 12 grudnia 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na grudzień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach / MOONLIGHT SONATA: DEAFNESS IN THREE MOVEMENTS (2019) | film dokumentalny | 86m | 12+ | polskie napisy i lektor

Dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena. Obraz jest kontynuacją nagrodzonego w Sundance w 2007 roku filmu dokumentalnego Słyszeć to i teraz o głuchych rodzicach reżyserki Irene Taylor Brodsky. Twórczyni skupia się teraz na swoim głuchoniemym synu i jej rodzinie, naukowcach zajmujących się tematem przywracania słuchu oraz historii XIX-wiecznego kompozytora, który napisał ponad połowę swoich dzieł, żyjąc w kompletnej ciszy. Intrygujący dokument nominowanej do Oscara Irene Taylor Brodsky (Strzeż się Slendermana) przedstawia trzy wieki rozwoju muzyki i trzy pokolenia jednej rodziny. Produkcja pokazuje, jak dźwięki mogą nas do siebie zbliżać, ale też rozdzielać.

Reżyseria: Irene Taylor Brodsky
Kraj: USAMała Miss
/ LITTLE MISS SUNSHINE (2006) | film, dramat, komedia obyczajowa | 98m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.8/10

Siedmioletnia Olive Hoover (Abigail Breslin) marzy o zwycięstwie w konkursie piękności. Dziewczynka dostaje od życia szansę wystąpienia w jednej z najbardziej prestiżowych imprez o nazwie Little Miss Sunshine. Razem ze zwariowaną rodziną wyrusza rozklekotanym vanem do Kalifornii. Po drodze spotyka ich mnóstwo przygód i niecodziennych sytuacji.Rewelacyjne dzieło filmowe, które było objawieniem 2006 roku. Film drogi w reżyserii małżeństwa – Jonathana Daytona oraz Valerie Faris (Wojna płci) – zdobył Oscara w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”. Otrzymał również wiele innych prestiżowych wyróżnień. Twórcy w przejmujący i jednocześnie komiczny sposób opowiadają o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Doskonałe kreacje aktorskie tworzą nominowana za swoją rolę do Oscara Abigail Breslin (Życie od kuchni), Greg Kinnear (Lepiej być nie może), Paul Dano (Love & Mercy), Alan Arkin (wyróżniony Nagrodą Akademii za stworzonego przez siebie bohatera) oraz laureatka Złotego Globu Toni Collette (serial Wszystkie wcielenia Tary).

Reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Obsada: Toni Collette, Greg Kinnear, Paul Dano, Abigail Breslin, Alan Arkin


Polecamy również

HBO Europe rozpoczyna przygotowania do nowego serialu „Odwilż”

Oferta Netflix Polska na styczeń 2020 – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner